„Asteriks i Obeliks...” do obejrzenia w kinie przyjaznym sensorycznie
access_time 2019-01-10 05:37:00
Kino Millennium i prowadzona przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie zapraszają na nowy cykl „Kino przyjazne sensorycznie”. W ramach cyklu będą wyświetlane filmy przyjazne dzieciom i młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera.

Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera oraz wszystkich osób posiadających dysfunkcje uniemożliwiające im oglądanie seansów w standardowych kinowych warunkach. W trakcie zaplanowanych seansów na sali kinowej:

  • światła będą przyciemnione – nie wyłączone zostaną całkowicie, żeby nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego filmu a resztą otoczenia,
  • dźwięk filmu zostanie przyciszony, żeby nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki,
  • przed seansem nie będą wyświetlane reklamy, żeby nie rozpraszać uwagi,
  • sala nie będzie wypełniona całkowicie, żeby zapewnić widzom większą swobodę,
  • podczas seansów nie będzie obowiązywać zasada całkowitej ciszy – można rozmawiać, śpiewać i tańczyć,
  • wejście i wyjście na salę będzie odbywać się tą samą drogą, żeby zmniejszyć lęk przed nowym miejscem oraz ułatwić poruszanie,
  • będzie można przynieść ze sobą własną przekąskę.


Najbliższy seans odbędzie się 26 stycznia o godzinie 14:30. Będzie to film „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru”.

O filmie: 
Sędziwy druid Panoramiks od lat przygotowuje dla Galów magiczny wywar, dzięki któremu nawet cherlawy staruszek zyskuje nadludzką siłę i budzi postrach wśród rzymskich legionistów. Dzięki napojowi oblężona przez wrogą armię wioska Galów z łatwością opiera się Imperium Rzymskiemu. Receptura wywaru może być przekazana tylko druidom, a gdyby wpadła w niepowołane ręce, mogłoby to zakończyć się katastrofą. Panoramiks, który myśli o przejściu na emeryturę, postanawia znaleźć za siebie godne zastępstwo. Nie obejdzie się bez castingu jak w prawdziwym talent show! Czy Galom znów uda się odeprzeć atak nieprzyjaciół? Tego dowiecie się, oglądając najnowsze przygody Asteriksa i Obeliksa.  A szykuje się prawdziwy kocioł śmiechu, za który odpowiadać będą gwiazdy polskiego dubbingu, w tym: Wojciech Mecwaldowski, Wiktor Zborowski, Józef Pawłowski i Kuba Wojewódzki.

Komentarze...