Przepadną dwa miliony dotacji na parking. Przegląd prasy
access_time 2019-01-09 10:30:00
Miasto rezygnuje z budowy dużego parkingu przesiadkowego obok dworca kolejowego w Mościcach, bo inwestycja okazała się za droga. Magistrat zapewnia jednak, że jeszcze w tym roku złoży nowy wniosek o finansowanie z unijnej puli... Zapraszamy na przegląd lokalnej prasy.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Parkingu nie będzie, a dworzec nadal straszy swym wyglądem

Przy dworcu PKP w Mościcach nie powstanie parking typu park&ride, bo inwestycja przerosła możliwości finansowe miasta. Mimo trzykrotnie ogłaszanych przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy tej inwestycji. Do dwóch nie zgłosił się żaden wykonawca. Do jednego przystąpiła firma, która zaproponowała zrealizowanie inwestycji za ponad 8,8 mln zł. Miasto złożyło broń i oddaje 2 mln zł dofinansowania, które otrzymało na budowę, bo parking okazał się za drogi. Niewyjaśniona pozostaje też przyszłość dworca w Mościcach.

  • Kto wywiezie śmieci? Konsorcjum wypowiada umowę

Firmy zajmujące się wywozem odpadów komunalnych w Bochni wypowiedziały umowę na dwa lata przed jej upływem. Ktokolwiek podejmie się tego zadania od 1 kwietnia, to mieszkańcy mogą się spodziewać znacznej podwyżki cen wywozu śmieci.

 

Z kolei w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Uwaga kierowcy! Wracają blokady

Niewykluczone, że już wkrótce niemożliwe będzie zaparkowanie samochodu na chodniku – takiej zmiany prawa domaga się sporo ruchów miejskich w Polsce. W Tarnowie nieprawidłowe parkowanie na chodnikach jest powszechnym problemem i wiele osób twierdzi, że taka zmiana byłaby korzystna. Pytanie tylko, gdzie w takim razie znaleźć w centrum miasta miejsca parkingowe?

  • Poprawianie miejskiej komunikacji

Samorząd Tarnowa dużą wagę przywiązuje do komunikacji publicznej, jakości transportu i usług przewozowych. W tegorocznym budżecie blisko 13,5 mln przeznaczono na dalszą integrację transportu publicznego. Na kolejnych trzydziestu przystankach zamontowane zostaną elektroniczne tablice świetlne, informujące o realnym czasie odjazdu autobusów. Przy ul. Nadbrzeżnej rozpocznie działalność Centrum Sterowania Ruchem, trwają jeszcze konsultacje dotyczące zmian w sieci komunikacyjnej.

  • Tarnowski pokój zagadek z usterkami

Po tragicznym pożarze w tzw. escape roomie (pokoju zagadek) w Koszalinie, w którym zginęło pięć nastolatek, w całej Polsce trwają od kilku dni strażackie kontrole tego typu lokali. Jak policzono, jest ich na terenie kraju ok. 1 100. W wielu stwierdzono istotne nieprawidłowości, ponad dwadzieścia zostało już zamkniętych. W Tarnowie działa jeden escape room w kamienicy przy ul. Wałowej. Strażacy skontrolowali go w minioną sobotę, ujawniając kilka nieprawidłowości (m.in. zbyt małą ilość gaśnic i brak przeglądów okresowych instalacji gazowych, prądowych i przewodów kominowych), ale mandatu nie nałożyli i lokalu nie zamknęli.

Fot. R. Gąsiorek/GK

Komentarze...