Zmiany w komunikacji miejskiej krytykowane przez pasażerów
access_time 2019-01-04 04:24:00
Podczas wczorajszej IV sesji zwyczajnej Rady Miejskiej w Tarnowie odbyła się debata dotycząca optymalizacji komunikacji publicznej w Tarnowie. Poprzedziła ją prezentacja dr. inż. Marka Bauera, prodziekana Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie zlecił przygotowanie propozycji zmian sieci linii tarnowskiej komunikacji miejskiej pracownikom krakowskiej uczelni. Projekt przewiduje likwidację kilku linii na terenie miasta, zmianę przebiegu tras wybranych innych linii lub zastąpienie tras istniejących linii trasami nowo powstałych linii komunikacyjnych. W projekcie wskazane są również planowane ilości kursów na poszczególnych liniach, jak i częstotliwość ich kursowania. – Sugerowalibyśmy, aby utrzymać i wzmocnić podstawowy szkielet linii, czyli nie „grzebać” w tych liniach, które już dzisiaj dobrze funkcjonują oraz aby nie zmniejszać pracy przewozowej, utrzymując ją na dzisiejszym poziomie. Bardzo mocno zachęcamy także do tego, abyście państwo jako Rada Miejska podjęli temat modyfikacji polityki biletowej – podsumował prezentację dr inż. Marek Bauer.

Przygotowane przez krakowską uczelnię nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej w Tarnowie są krytykowane przez mieszkańców. W planach jest likwidacja linii szczytowych 41, 44, 46 i 48, z czego niezadowolenie okazują m.in. osoby dojeżdżające tymi autobusami do pracy. - Linią 41 jeżdżę z falklandowskiej pętli (os. Jasna II) na Zakłady Mechaniczne. Jak mam teraz dojeżdżać do pracy? - skarży się pan Piotr, jedna z osób, które zadzwoniły do nas w tej sprawie - Podobno celem tej rzekomej optymalizacji mają być zmiany zachowań komunikacyjnych i częstszego wyboru komunikacji zbiorowej zamiast prywatnego samochodu. W moim przypadku zmiana zachowań komunikacyjnych nastąpi, z tym że będę musiał się przesiąść z autobusu do prywatnego samochodu. Myślę, że podobnych ludzi będzie więcej, bo rano ten autobus jest przepełniony.

Przypomnijmy, że trwające od 17 grudnia ubiegłego roku konsultacje społeczne według wstępnych założeń miały się skończyć 8 stycznia, ale ze względu na duże zainteresowanie konsultowanym projektem, termin składania uwag i wniosków w ramach ogłoszonych konsultacji został jednak przedłużony do wtorku 15 stycznia.

Szczegółowe informacje oraz formularz konsultacyjny znaleźć można tutaj

Fot. A. Gawle

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A