Nowy lider w Tarnowskiej Lidze Koszykówki BIG 3
access_time 2018-12-19 02:19:00
W meczu na szczycie Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 drużyna Hetman Killer’s zdeklasowała Zdrowy Projekt 121:82 i są nowym liderem.

W pierwszym meczu 5 rundy spotkały się drużyny Hetman Killer’s i Zdrowy Projekt. Już początek meczu pokazał że to Killerzy są lepiej dysponowani tego dnia i to oni uzyskali bezpieczną przewagę, co dało im wygraną po pierwszej połowie 59:37. W drugiej połowie było jeszcze lepiej, głównie za sprawą świetnie dysponowanego Gębarowskiego (zdobywcy 54 punktów w tym 10 trójek). Po stronie Zdrowego Projektu tylko Kochanek tego dnia dotrzymywał kroku przeciwnikom zdobywając 43 punkty w tym 7 trójek. Ostatecznie, po pierwszej rundzie, Killerzy zdobyli pierwsze miejsce.

W drugim meczu spotkały się drużyny Rekinów, czyli lidera przed tą rundą z Ciasteczkami, które z każdą rundą pną się w górę tabeli. Od pierwszych minut tego meczu, stroną dominującą była drużyna Rekinów, która za sprawą dobrej gry duetu Kuraś i Maciejewski, zdobywców 72 punktów, w tym 9 trafień za 3 punkty, pozwoliła na bezpieczną przewagę 15 punktów. W końcówce celne trójki Olchowy i dobra gra pod koszem Gurbisza, doprowadziły do wyrównania a sama końcówka to gra kosz za kosz. Ostatnia akcja należała do Rekinów, którzy przegrywali różnicą 1 punku, lecz niecelny rzut spowodował że to Ciasteczka mogły cieszyć się z wygranego meczu i awansu na 3 miejsce w tabeli.

Ostatni mecz tej rundy to spotkanie Ecofishingu z Wild Ballers, czyli drużyn, które jeszcze nie wygrały w tej edycji i każda chciała wygrać swój pierwszy mecz. W drużynie Wild Ballers zabrakło ich lidera Schabowskiego, co w dużej mierze przełożyło się na poziom gry i końcowy wynik. Ecofishing, mimo gry w trzyosobowym składzie poradził sobie z rywalem dość gładko wygrywając 86:51. Kolejne dobre zawody rozegrał Badełek, zdobywca 49 punktów, co umacnia go w roli faworytów do miana króla strzelców tej edycji.

BIG 3 – 2 runda wyniki:

Sobota 15.12 – Hala Miejski Dom Sportu

Hetman Killer’s - Zdrowy Projekt  121:82  (59:37)

Dla Killer’s: Gębarowski 54 (10x3), Baran 20, Niepsuj 18, Nowak 15(3xx3), Niskowski 14

Dla Z.Projektu: Kochanek 43 (7x3), Pabian 20, J.Put 11 (2xx3), M.Put 8

MVP MECZU: Tomasz Gębarowski – Hetman Killer’s