Kolejny koncert "Amor Patriae" już w najbliższy piątek
access_time 2018-11-15 05:24:00
Premierowy koncert "Amor Patriae" w wykonaniu chóru Bonum Carmen, który odbył się w sobotę 10 listopada w Sali Lustrzanej, zgromadził tłumy melomanów. Kolejny koncert odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 listopada, o godzinie 18:00 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży, przy ul. Piłsudskiego 24. Zapraszamy.

Chór Bonum Carmen jest oddolną inicjatywą mieszkańców Tarnowa. Jego dyrygentem jest Ewa Rutkiewicz, a akompaniatorem Marta Półtorak. Projekt ma wymiar artystyczny, ale przede wszystkim społeczny. Uczestnicy chóru zadeklarowali występ dla tarnowian w przynajmniej dwóch koncertach. Drugi odbędzie się w piątek, 16 listopada w Pałacu Młodzieży, który wspólnie z tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego jest partnerem przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie „PAŁAC”.

- Idea „Amor Patriae”, czyli z umiłowania Ojczyzny zakłada uświetnienie obchodów rocznicy odzyskania niepodległości poprzez wspólne koncertowanie. Ta autentyczna, dobrowolna radość śpiewania upowszechnia takie cechy chóru jak: żywiołowość, dumę i poczucie godności, w repertuarze pieśni żołnierskich i patriotycznych – mówi koordynatorka projektu, Katarzyna Sypek.

Komentarze...