Teatralna premiera „Warto było” [KONKURS - wygraj bilet!]
access_time 2018-11-09 08:49:00
W piątek, 9 listopada o godz. 19, na Dużej Scenie Teatru im. Ludwika Solskiego odbędzie się tarnowska premiera przedstawienia „Warto było”. Jest to wyjątkowy spektakl muzyczny zrealizowany z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, którego scenariusz oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych i pamiętnikach.

Zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, trzeba więc zorganizować pełne radości i optymistycznego patriotyzmu obchody. Jak z tym zadaniem poradzi sobie Generał Komitetu Specjalnego IV Batalionu Rezerwy im. Józefa Piłsudskiego Departamentu Do Zadań Specjalnych Komitetu Organizacji Parady Radości Pokoju Wolności i Szczęścia Anno Domini 2018, gdy za przygotowanie merytoryczne wielkiej parady zabierze się młody intelektualista i rozlazły humanista Marek Kosiuszek? Jak uda się premierowe odśpiewanie arii dla Marszałka Piłsudskiego oraz wykonanie nowej wersji arii z „Księżniczki Czardasza” na keyboard i dwa głosy? I co stanie się, jeśli wysłuchamy opowieści uczestników wydarzeń sprzed stu lat? Jak dalece rzeczywistość roku 1918 widziana ich oczami odbiegać będzie od naszych wyobrażeń?

Spektakl według scenariusza Michała Pabiana i w reżyserii Cezarego Studniaka powstał w koprodukcji z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obok aktorów tarnowskiego teatru występują w nim także studenci Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej – kierunek aktorstwo teatru muzycznego. Warszawska premiera przedstawienia „Warto było” odbyła się 25 września w teatrze Collegium Nobilium.

Oprócz piątkowej premiery, spektakl zaprezentowany zostanie na Dużej Scenie tarnowskiego teatru również w sobotę, 10 listopada o godz. 19 i w niedzielę, 11 listopada o godz. 20.

 

UWAGA KONKURS!

Mamy dla was pięć podwójnych zaproszeń na niedzielny spektakl o godz. 20:00!

Jeśli chcesz wygrać jedno z nich, rozwiń poniższe zdanie:

Chcę zobaczyć ten spektakl, bo...

Odpowiedź zamieść w komentarzu pod postem konkursowym na naszym fanpage'u

Bilety otrzymają autorzy 5 najciekawszych odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do soboty 10 listopada, do godz. 12.00. 

Fot. A.Gawle

 

Komentarze...