O zwycięstwie koszykarzy zadecydowała dogrywka
access_time 2018-11-05 16:16:00
Niezwykłych emocji dostarczyli swoim kibicom w meczu o mistrzostwo II ligi koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów. W hali sportowej TOSiR im. shihana Wiesława Gwizda podejmowali zespół Zagłębia Sosnowiec.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po skutecznych rzutach i bardzo dobrej grze w obronie pewnie wygrali pierwszą kwartę 26:15. Słabsza dyspozycja podopiecznych Jarosława Mosio w drugiej i trzeciej części meczu przełożyła się na minimalne zwycięstwo gości 18:21 i 18:21. Czwarta część spotkania była niezwykle wyrównana. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Ostatecznie goście wygrali tę część meczu 14:19 i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu 76:76. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. W końcowym rozrachunku lepsza okazała się drużyna gospodarzy, która wygrała dogrywkę 9:6, a tym samym całe spotkanie 85:82, sprawiając wiele przyjemności swoim licznie zgromadzonym kibicom.
Po tym spotkaniu koszykarze MUKS-u 1811 Unii Tarnów z dorobkiem 10 punktów zajmują 9 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz tarnowianie rozegrają przed własną publicznością 11 listopada z zespołem Daas Basket Hills Bielsko-Biała.

MUKS 1811 Unia Tarnów – Zagłębie Sosnowiec 85:82 (26:15, 18:21, 18:21, 14:19, 9:6).

Punkty dla MUKS-u: Sulowski 23, Palmowski 21, Bryzek 15, Kasperzec 11, Piska 5, Kaliński 5, Niemczura 3, Skowron 2.