Tie-break w Tarnowie dla gospodyń
access_time 2018-11-05 09:00:00
W siódmej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował we własnej hali zajmująca ostatnią lokatę w ligowej tabeli drużynę Budowlanych Toruń.

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Prowadziły już 15:2. Pewne swej siły tarnowianki pozwoliły sobie na rozluźnienie, które natychmiast wykorzystały siatkarki gości systematycznie odrabiając straty. Tarnowianki wygrały tego seta 25:17. Odbudowane dobrą końcówką pierwszej części meczu zawodniczki z Torunia wygrały dwa kolejne sety 25:27 i 22:25. Czwarta odsłona należała do gospodyń, które wygrywając ją 25:20 doprowadziły do remisu w całym spotkaniu 2:2. W piątym secie podopieczne trenera Betlei nie pozwoliły sobie na słabsza grę i wygrały tie-break 15:13 i całe spotkanie 3:2.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana libero Aleksandra Guzikiewicz-Kielar.

Po tym zwycięstwie, tarnowianki z dorobkiem 14 punktów awansowały na piąte miejsce w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegrają 10 listopada w Dąbrowie Górniczej z tamtejszym MKS-em.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Budowlani Toruń 3:2 (25:17, 25:27, 22:25, 25:20, 15:13