Pierwsze podsumowanie akcji Znicz
access_time 2018-11-03 13:58:00
Tarnowscy policjanci podsumowali pierwsze dwie doby akcji Znicz, która potrwa do niedzieli, 4 listopada, do godz. 22:00.

Tylko od środy, 31 października do czwartku, 1 listopada, zatrzymano ponad 10 nietrzeźwych kierowców, odnotowano 14 kolizji drogowych oraz 2 wypadki z czego jeden śmiertelny. Zatrzymano jeden dokument prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Na szczególną uwagę zasługuje zatrzymanie przez policjantów tarnowskiej drogówki pirata drogowego, który 1 listopada około godziny 21.00 pędził autostradą A4 w kierunku Rzeszowa (pomiędzy węzłami Tarnów-Zachód, a Tarnów-Centrum) ze średnią prędkością 204 km/h.

Policyjna akcja Znicz trwa od 31 października do 4 listopada, do godz. 22:00. Jak co roku, tarnowscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze. Podczas kontroli będą zwracać uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia osób. Policja apeluje również, aby kierowcy szczególną uwagę zwracali na pieszych, którzy bywają słabo widoczni na drogach.

Fot. Materiały policji

 

Komentarze...