Tarnowianie na podium w I serii Kartingowych Mistrzostw Polski
access_time 2018-09-25 05:38:00
W dniach 21-22 września na torze w Bydgoszczy odbyła się pierwsza odsłona Kartingowych Mistrzostw Polski.

W zawodach wystąpili również nasi młodzi kierowcy kartingowi - członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów: Kajetan Gawron, Franciszek Liszka, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Tegoroczne mistrzostwa zostaną rozegrane w oparciu o dwie serie, w których zawodnicy rywalizować będą o punkty w sumie w ośmiu wyścigach. Najpierw zawodnicy spotkali się w Bydgoszczy, a końcem września rozegrają w Słomczynie drugą mistrzowską serię. Zwycięzcą zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

Podczas kwalifikacji w kategorii Mini Rok, Maciej Gładysz uzyskał pole position. Kajetan Gawron zdobył 8 czas, a Natalia Gładysz uzyskała 11 czas. Natomiast w wyścigach, Maciej zajął czterokrotnie 2 pozycję, Kajetan 4, 6, 4, 6 pozycję, a Natalia zajęła 9, 10, 8, 10 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów, Maciej Gładysz zajął 2 miejsce, Kajetan Gawron 5 miejsce, a Natalia Gładysz 9 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

Natomiast w kwalifikacjach w kategorii Baby Rok, Franciszek Liszka zajął 3 pozycję. W wyścigach Franciszek przyjechał kolejno na 2, 3, 10, 2 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Liszka zajął 3 miejsce.

Z kolei kategoria Micro Max przedstawia się następująco: w kwalifikacjach Franciszek Belusiak zajął 7 pozycję. W wyścigach Franciszek przyjechał kolejno na 7, 6, 10, 8 pozycji. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zawodów Franciszek Belusiak zajął 8 miejsce.
Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Spore emocje zapowiadają się też na II serii KMP, które zaplanowano na 29-30 września br. na torze w Słomczynie.