Kacper Szczurek Mistrzem Rok Cup Italia 2018
access_time 2018-09-10 10:12:00
W dniach 8-9 września na starcie zawodów ponownie stanęli młodzi kierowcy kartingowi - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów, działającego w Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych - Torze Speed Race Tarnów. Na torze w Adrii odbył się Finał Rok Cup Italia 2018, gdzie wystartowali Kajetan Gawron i Maciej Gładysz w kategorii Mini, Gabriel Łukasiewicz w kategorii Junior oraz Kacper Szczurek w kategorii Super Rok.

Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek, triumfując w kategorii Super Rok. W kwalifikacjach zajął Kacper pierwszą pozycję, w biegach kwalifikacyjnych przyjechał trzy razy na pierwszym miejscu i do finału wszedł z pierwszej pozycji. Świetne tempo, a przede wszystkim pewna jazda, pozwoliły mu w wyścigu finałowym zająć pierwszą pozycję i zostać Mistrzem Rok Cup Italia 2018. Tym samym Kacper potwierdził świetną dyspozycję z całego sezonu i bardzo dobrą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata.

Z kolei Gabriel Łukasiewicz w kwalifikacjach zdobył 22 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno 13, DSQ i 17, co pozwoliło do finału wejść z 21 pozycji. Natomiast w finale, po ostrej walce z przeciwnikami, ostatecznie zajął 11 miejsce.

Maciej Gładysz w kwalifikacjach "wykręcił" 17 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno 14, 12 i 11, co pozwoliło do finału wejść z 23 pozycji. Natomiast w finale po ostrej walce z przeciwnikami oraz incydencie na torze, ostatecznie nie ukończył wyścigu.

Kajetan Gawron w kwalifikacjach zdobył 23 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał kolejno 6, 10 i 7, co pozwoliło do finału wejść z 15 pozycji. W finale zajął 9 miejsce.

Zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz wszystkim kibicom za doping.