Adam Gessler otworzył Restaurację Autorską w Tarnowie
access_time 2018-08-25 06:47:00
Od piątku w Hotelu Pod Dębem w Tarnowie działa restauracja, którą firmuje swoim nazwiskiem Adam Gessler.

Restaurator, prywatnie szwagier Magdy Gessler, znany jest nie tylko z dokonań kulinarnych, ale również z gigantycznych długów wobec m. st. Warszawy, związanych z niepłaceniem czynszów za wynajem swoich lokali. Gessler czuje się w tej sprawie poszkodowany i skierował ją do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Znany restaurator osobiście przygotował kartę dań dla tarnowskiej restauracji. Składa się ona głównie z dań kuchni staropolskiej. Znalazły się w niej m.in. grasica cielęca w Armaniacu, kurczak zagrodowy pieczony po francusku, dziki pstrąg wędzony z Zielenicy czy filet z polędwicy a'la Gessler. Wyróżnia się ona poza daniami staropolskiej kuchni i sposobem gotowania tym, że jest to jedyna restauracja w regionie, w której dania są serwowane według zasad serwisu francuskiego - tłumaczy Michał Cesarz, dyrektor Hotelu Pod Dębem. Francuski styl podawania posiłków charakteryzuje się  tym, że kucharz wraz z kelnerem przy stole nakładają na talerz wybrane przez gościa danie.

Jeszcze tylko w sobotę i niedzielę można spotkać się na miejscu z Adamem Gesslerem, który nie tylko będzie podawał do stołu, ale również chętnie opowie o potrawach, które umieścił w karcie.

Fot. Facebook

Komentarze...