Zakończyła się rywalizacja w rundzie zasadniczej I edycji ligii Big 3 Summer League
access_time 2018-08-10 01:55:00
Wszystko już jasne przed Play Off’s, Pewni przegrani bez porażki a Mateusz Jarosiński wyrównuje rekord ligi 74 pkt – 21 trójek!

Zakończyła się rywalizacja w rundzie zasadniczej pierwszej edycji ligi Big 3 Summer League, a ostatnia runda ustawiła pierwszą czwórkę przed Play Off’s!

W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia drużyny Zdrowego Projektu, który już wcześniej zapewnił sobie drugie miejsce. Przeciwnicy nie mieli szans na awans do pierwszej czwórki, więc jedyne co mogli, to godnie zakończyć rundę zasadniczą. Mecz nie dostarczył zbyt wielu emocji, bo nie był już o stawkę, a w drużynie Splash Brothers zabrakło Stępaka, co na pewno osłabiło ich drużynę a ostatecznie dało zaledwie piąte miejsce.  

W drugim meczu doszło do starcia najlepszej z najsłabszą drużyną tej edycji, co też nie zapowiadało zbyt wielu emocji w tym meczu. Po stronie Pewnych Przegranych kolejny raz na wysokości zadania stanął duet Lisak i Nowak, którzy kolejny raz poprowadzili swoją drużynę do wygranej, a tym samym do umocnienia się na pierwszym miejscu w tabeli. Drużynie Sharks pozostaje mecz pocieszenia, czyli mecz o piąte miejsce z drużyną Splash Brothers.

W ostatnim meczu piątej rundy spotkali się Hetman Killer,s z drużyną Ecofischingu. Chcąc zająć trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, musieli wygrać ten mecz, aby uniknąć spotkania z Pewnymi Przegranymi, z którymi doznali dotkliwej porażki na początku tej edycji. Młoda drużyna Ecofischingu przystąpiła do tego meczu tylko w trzyosobowym składzie, a wysoka temperatura, która była tego dnia oraz brak zmienników na pewno odbiła się na wyniku. Drużyna Killerów już w pierwszej połowie ustawiła sobie przeciwników odskakując na bezpieczną przewagę, głównie za sprawą jak zawsze dobrze dysponowanego Gębarowskiego (57 pkt.). Taki przebieg pozwolił na bardziej luźną grę co pozwoliło Jarosińskiemu na wyrównanie rekordu punktowego tej edycji czyli 74 punkty, w tym aż 21 trójek. Ostatecznie to Kilerzy wygrali ten mecz i zagrają z trzeciego miejsca ze Zdrowym Projektem a Ecofishing zmierzy się z Pewnymi Przegranymi.  

Komentarze...