Ślubowanie policjantów. Tarnowska policja ma 8 nowych funkcjonariuszy
access_time 2018-07-11 12:58:00
10 lipca na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Wśród zaproszonych gości byli Szymon Strzelichowski, dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie oraz duszpasterz małopolskiej policji ks. Krzysztof Bogdał. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie. Do nowoprzyjętych przemówili również komendanci z jednostek Policji, do których po zakończonym przeszkoleniu trafią świeżo upieczeni policjanci.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 58 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami czeka przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu policji.
Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 16 osób zasiliło szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyskała nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 8 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przydzielonych zostało 6 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wzmocniona została przez 7 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Bochni oraz Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach zyskały po 2 młodych adeptów sztuki policyjnej. W jednostkach Policji w Limanowej, Olkuszu, Proszowicach oraz Zakopanem służbę rozpoczęło po 1 nowym funkcjonariuszu.
To czwarte w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach policji w naszym województwie. W 2018 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 174 osoby.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi  
Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

Komentarze...