Droga bez promili - wakacyjna akcja samorządu powiatowego
access_time 2018-07-20 10:07:00
Starosta Tarnowski wraz z Fundacją Prodriver, Funadacją „Za Kółkiem” oraz gminami Wojnicz i Zakliczyn zapraszają do udziału w kampanii społecznej „Drogi bez promili”. Głównym celem drugiej edycji kampanii jest edukowanie mieszkańców naszego regionu z zakresu zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego spożywania alkoholu w kontekście poruszania się w ruchu drogowym.

Akcja odbędzie się w formie jednodniowych happeningów z darmowym wstępem dla mieszkańców, organizowanych równolegle do dużych imprez plenerowych, przewidzianych do realizacji w okresie wakacji 2018 roku. Imprezy odbędą się: 22 lipca - Isep - Dni Wikliny oraz 26 sierpnia - Zakliczyn - Dożynki Powiatu Tarnowskiego.

Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych metod i narzędzi - między innymi: symulatory nauki bezpiecznej jazdy i zagrożeń na drodze, alkogogle, sfilmowane doświadczenie porównujące jazdę na trzeźwo i po alkoholu, prezentacja technik powstrzymywania pijanych kierowców - możliwe jest skuteczne dotarcie do świadomości odbiorców i przedstawienie im omawianej tematyki w przystępny i interesujący dla nich sposób.

Nowością w tym roku będą darmowo rozdawane alkotestery - jednorazowe testery trzeźwości. Ponadto w trakcie kampanii uczestnicy będą mogli zapoznać się z wieloma niezwykle przydatnymi każdemu kierowcy poradami w tym:

  • z zasadami udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych,
  • pokazem sprzętu policyjnego,
  • z technikami powstrzymywania pijanego kierowcy i przepisami prawa w tej materii.

- Fundacja rokrocznie realizuje kampanie społeczne na terenie całej Małopolski w tematyce promowania BRD i walki z pijanymi kierowcami, z dużym naciskiem na edukację. Jesteśmy także członkiem European Road Safety Charter - czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania BRD przy Komisji Europejskiej. Nasze bogate doświadczenie pragniemy wykorzystać, realizując drugą edycję akcji „Drogi bez promili”. Głęboko wierzę, iż takie działania przyczyniają się do zmiany mentalności i budowania pozytywnych postaw społecznych i obywatelskich - tłumaczy prezes Fundacji Pro Driver, Robert Barys.

Komentarze...