Kristina Miller i Dmitri Berlinsky wystąpią na Festiwalu Emanacje
access_time 2018-07-11 03:21:00
Dwa spektakularne koncerty symfoniczne podsumują w zbliżający się weekend wizytę artystyczną The Orchestra of the Americas w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Amerykańską orkiestrę poprowadzi maestro Carlos Miguel Prieto, usłyszymy również znakomitych solistów: Kristinę Miller (fortepian) i Dmitriego Berlinsky’ego na skrzypcach.

Koncerty odbywają się w ramach trwającego od 7 lipca 6. Festiwalu EMANACJE. The Orchestra of the Americas to prestiżowy projekt skupiający czołowych muzyków w wieku 18-30 lat pochodzących z wszystkich krajów Ameryk Południowej, Środkowej i Północnej. Zespół od początku działalności współpracuje z największymi osobistościami świata muzyki, blisko związany jest z Placido Domingo, który jest jego doradcą artystycznym, czy renomowanym wiolonczelistą Yo-Yo Ma. W obecnym roku, już po raz drugi, zespół gości w Polsce, w Lusławicach, gdzie pod kierunkiem wybitnych pedagogów z całego świata przygotowuje się do europejskiego tournée, które – poza Polską – obejmie Ukrainę, Niemcy i Szkocję.

W piątek i sobotę, na scenie lusławickiego Centrum usłyszymy efektowne dzieła symfoniki amerykańskiej – symfonie Bernsteina, Coplanda, Chaveza, Koncert skrzypcowy Barbera (solo: Dmitri Berlinsky), czy Suitę orkiestrową z cyklu Bachianas Brasileiras Heitora Villa-Lobosa. W sobotę zabrzmi również słynny Koncert fortepianowy b-moll Piotra Czajkowskiego, który z The Orchestra of the Americas wykona Kristina Miller!

Zapraszamy do Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego! Bilety (bezpłatne) na koncerty festiwalu EMANACJE dostępne są za pośrednictwem strony www.emanacje.pl

Komentarze...