O biznesie praktycznie. Dzień otwarty w Strefie Aktywności Zawodowej
access_time 2018-07-06 04:22:00
Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. zorganizował dla studentów ekonomii tarnowskiej PWSZ Dzień Otwarty SAG. Studenci obejrzeli Strefę Aktywności Gospodarczej, wizytowali działające tu firmy, spotkali się z przedsiębiorcami z Inkubatora Przedsiębiorczości.

Ta wizyta to kolejny element współpracy pomiędzy uczelnią a Klasterem – mówi Magdalena Gadecka-Bukało, prezes TKP S.A. 
Przypomnijmy, że umowę o współpracy obie strony podpisały w maju br. Już kilka dni później podczas jubileuszu 20-lecia PWSZ, przedstawiciel Klastera uczestniczył w Konferencji Studenckich Kół Naukowych przedstawiając uczniom i słuchaczom potencjał i możliwości rozwoju biznesu w Tarnowie.
Kolejnym krokiem była wizyta studentów w SAG. 
Naszym zamiarem było, by studenci w praktyce i niejako „na własne oczy” zobaczyli, jakimi terenami inwestycyjnymi dysponuje Tarnów, by poznali zasady i działanie Inkubatora Przedsiębiorczości, by porozmawiali z przedsiębiorcami. Jednym słowem chodzi o to, by pokazać, że Tarnów ma potencjał także biznesowy – mówi Joanna Szopa, specjalista ds. rozwoju z Klastera.
Dla studentów najatrakcyjniejsze okazały się rozmowy z przedsiębiorcami, którzy z praktycznej strony omawiali  zasady tworzenia i rozwoju biznesu. Swoimi doświadczeniami dzielili się: Altconnect, DND Dawid Niedbała, Yabimo Klaster Tarnów i Call Center Inter Galactica. 
Zainteresowanie było tak duże, że jesienią TKP zorganizuje dla studentów cykl kolejnych wizyt w SAG i Inkubatorze.

Komentarze...