Dorota Miśkiewicz i Atom String Quartet wystąpią jutro w Kąśnej
access_time 2018-07-27 08:30:00
28 lipca 2018 roku w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej wystąpi Dorota Miśkiewicz wraz z pianistami jazzowymi oraz kwartetem smyczkowym Atom String Quartet. Koncert zatytułowany Piano.pl rozpocznie się o godz. 18.

Album Piano.pl to zapis koncertu, który odbył się 16 maja 2016 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma. Utwory wykonywane na płycie, należące do kanonu polskich piosenek, przybrały formę duetów Doroty Miśkiewicz z wybitnymi polskimi pianistami różnych pokoleń.

Projekt w wersji koncertowej gości na wielu estradach w kraju. W Kąśnej Dolnej wraz z Dorotą Miśkiewicz duety stworzą legendarni polscy pianiści jazzowi - Włodzimierz Nahorny i Andrzej Jagodziński oraz przedstawiciel najmłodszego pokolenia - bezkompromisowy Piotr Orzechowski Pianohooligan.

Artystom towarzyszyć będzie Atom String Quartet - jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. W programie muzyczna podróż od kompozycji Fryderyka Chopina do współczesnych utworów Krzysztofa Komedy, Henryka Miśkiewicza czy Włodzimierza Nahornego. - To mój hołd dla polskiej pianistyki - podsumowuje projekt Dorota Miśkiewicz.

Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.

Komentarze...