Bezpłatnie sprawdzą stan techniczny samochodów
access_time 2018-06-13 11:07:00
W sobotę, 16 czerwca mieszkańcy Tarnowa będą mogli skorzystać z bezpłatnych przeglądów technicznych, konsultacji z mechanikami oraz spędzić popołudnie w motoryzacyjnej atmosferze.

Tylko w ubiegłym roku w ramach ProfiAuto PitStop w całym kraju przeprowadzono 100 akcji bezpłatnych kontroli stanu technicznego samochodów. Jak wynika z przeprowadzonych ankiet, aż 41% samochodów miało niewłaściwy poziom ciśnienia w oponach. Co więcej, 13% kierowców zbyt długo czekało z wymianą opon i jeździło na bardzo zużytym ogumieniu. Niepokojące są też statystyki dotyczące oświetlenia pojazdów. 36% samochodów, czyli ponad 1/3, jeździło ze źle ustawionymi światłami. Bezpieczeństwo na drodze, zarówno nasze, jak i innych kierowców, to podstawa. Dlatego bardzo ważne jest systematyczne sprawdzanie oświetlenia i ogólnego stanu technicznego pojazdu.

Kilkudziesięciu stopniowe upały to wyzwanie dla samochodu, kierowcy i pasażerów, dlatego przygotowania do wakacyjnego sezonu motoryzacyjnego warto rozpocząć od kontrolnego przeglądu mechanika. Niektóre usterki można wychwycić gołym okiem, a wykrycie innych najlepiej powierzyć specjalistom. Teraz można to zrobić za darmo podczas akcji ProfiAuto PitStop. Na kierowców, którzy przyjadą w sobotę 16 czerwca, w godzinach 10-16, na parking przy Centrum Handlowym ECHO (ul. Błonie 2), czekać będą diagności, którzy dokonają oceny stanu pojazdu, m.in. układ zawieszenia, stan opon, świateł czy działanie klimatyzacji.

Zły stan techniczny jako przyczyna wypadków
Zły stan techniczny pojazdów jest co roku przyczyną wielu wypadków drogowych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drodze, oprócz obowiązkowego corocznego przeglądu technicznego, warto wykonać również sezonowy. Zwłaszcza latem dobrze upewnić się, że samochód sprawnie pokona wakacyjne trasy. Podczas akcji kontrolnej, kierowcy nie tylko będą mieli okazję dowiedzieć się jaki jest stan ich pojazdu, ale również porozmawiać z fachowcami oraz spędzić czas w motoryzacyjnej atmosferze.

Darmowe badanie techniczne twojego samochodu
W mobilnym namiocie serwisowym ProfiAuto PitStop, w ramach bezpłatnego przeglądu samochodu, mechanicy skontrolują poziom płynów eksploatacyjnych i oleju, stan hamulców, stan zawieszenia i jego geometrię, układ kierowniczy, akumulator i układ elektryczny oraz oświetlenie. Przy okazji kontroli elementów zawieszenia sprawdzą, czy nie pojawiły się wycieki. Nowością będą kontrole płynu chłodniczego, a także filtra kabinowego, który po okresie jesienno-zimowym może stanowić pożywkę dla grzybów i pleśni, oraz temperatury wrzenia płynu hamulcowego. Układ chłodzący w samochodzie również jest bardzo istotny. Brak odpowiedniej ilości płynu chłodzącego może doprowadzić do przegrzania silnika. To tylko kilka rzeczy, na które specjaliści będą zwracali uwagę kierowców planujących wyjazd na wakacje samochodem.

Zapraszamy kierowców z Tarnowa do skorzystania z bezpłatnych kontroli swoich samochodów. Zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy podróżujemy częściej i z większą prędkością, poszczególne podzespoły mogą ulegać szybszemu zużyciu –– mówi Szczepan Niedojadło z firmy Mytnik, lokalnego partnera akcji –– Każdy kierowca biorący udział w akcji otrzyma listę kontrolną oraz będzie mógł na miejscu porozmawiać z mechanikami, którzy podpowiedzą, jak dbać o samochód, by jazda nim była bezpieczna i komfortowa –– dodaje.

ProfiAuto PitStop to także okazja do rozmowy z ekspertami i spędzenia czasu w motoryzacyjnej atmosferze. Na uczestników biorących udział w akcji czeka wiele niespodzianek i drobne upominki. Organizatorami wydarzenia są: marka ProfiAuto, firmy ATE, MANN-FILTER, OSRAM i VARTA oraz MYTNIK. Akcję wspiera Centrum Handlowe ECHO w Tarnowie.

Komentarze...