Tarnowscy policjanci zatrzymali dilera narkotyków
access_time 2018-06-09 06:55:00
„Kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek prawie 300 gram marihuany wartości ponad 7500 złotych.

Po raz kolejny „kryminalni” udowodnili, że uprawa narkotyków nie popłaca. Tym razem mieszkaniec powiatu tarnowskiego w wieku 35 lat w swoim mieszkaniu przygotował specjalne pomieszczenie, w którym stworzył warunki dla rozwoju marihuany. Rośliny wzrastały w specjalnym boksie, który wyposażony był w odpowiednie oświetlenie, przewietrzanie oraz zraszanie. Pod koniec maja, policjanci z Mościc podczas przeszukiwania mieszkania podejrzanego ujawnili 10 krzewów konopi, w różnej fazie wzrostu, z których możliwe jest wytworzenie ponad 200 gram suszu marihuany. Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono ponad 70 gram suszu marihuany gotowego już do sprzedaży. Mężczyzna został zatrzymany, a podczas przesłuchania przyznał się do uprawy i posiadania narkotyków. Został doprowadzony do prokuratury w Tarnowie, która zastosowała wobec niego dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 54, 62 ust. 1 i 2, oraz 63 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od lat 10.

 

Komentarze...