Prestiżowa nagroda dla kina Marzenie
access_time 2018-06-11 07:00:00
Tarnowskie kino Marzenie otrzymało nagrodę za najlepszy wynik frekwencyjny w Polsce w 45. edycji najważniejszego wydarzenia w branży kinowej - Forum Wokół Kina.

Podczas odbywającego się w Sopocie 45. Forum Wokół Kina (4-7 czerwca) już po raz drugi przyznano nagrody w sześciu kategoriach dla dystrybutorów i właścicieli kin, osiągających najlepsze wyniki w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazło się kino Marzenie, które otrzymało nagrodę za najlepszy wynik frekwencyjny w Polsce kina niezależnego z najlepszym wynikiem dla filmu "Dunkierka" (nagrodzonym dystrybutorem najlepszej pod względem frekwencji produkcji europejskiej w 2017 roku jest Warner Bros.).

Nagrodę, statuetkę DYSKOBOL odebrał dyrektor Tarnowskiego Centrum Kultury Tomasz Kapturkiewicz. - Tarnowskie kino Marzenie od 105 lat niezmiennie zaprasza mieszkańców miasta. To kino ma nie tylko piękną nazwę, ale także dostarcza i co najważniejsze spełnia marzenia – powiedział, dziękując wręczającym nagrodę. Nagroda cieszy tym bardziej, że Kino Marzenie, z jedną salą projekcyjną, wpisując  się w Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych zostało docenione przez dystrybutorów i organizatora forum Multikino Polska.

Forum Wokół Kina to najważniejsze wydarzenie branży rozpowszechniania filmów w Polsce organizowane pod auspicjami Stowarzyszenia Kina Polskie. Jego uczestnikami są dystrybutorzy, zarządcy i pracownicy kin niezależnych i multipleksów, agencje reklamowe, producenci sprzętu kinotechnicznego, przedstawiciele Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, reprezentanci organizacji pozarządowych i instytucji publicznych zajmujących się edukacją filmową, a także twórcy nagradzanych filmów. Forum, odbywające się dwa razy do roku w różnych miastach, jest okazją do dyskusji na tematy związane z funkcjonowaniem i rozwojem polskich kin. To także dobra sposobność na poznanie najbliższych propozycji dystrybutorów filmowych.

Fot.: www.facebook.com/ForumWokolKina/

Komentarze...