Paraolimpiada Pływacka w Woli Rzędzińskiej
access_time 2018-06-01 08:30:00
„Bez granic” - pod takim hasłem odbyła się 30 maja Paraolimpiada Pływacka w Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej, organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Jej uczestnicy to niepełnosprawne, ale uśmiechnięte i pełne energii dzieci, młodzież i dorośli. Choć głównym celem zawodów jest rywalizacja i złoty medal, tym towarzyszyła przede wszystkim radosna atmosfera oraz wzajemne kibicowanie.

W Paraolimpiadzie pływackiej „Bez granic” udział wzięły osoby niepełnosprawne z całego regionu, zarówno gminy Tarnów, miasta Tarnowa jak i powiatu tarnowskiego. - Osoby niepełnosprawne to grupa wyraźnie potrzebująca wsparcia we wszystkich obszarach. A sport w ich życiu spełnia niezwykle istotną rolę. Poza aspektem zdrowotnym, jest to  poczucie przynależności do grupy, wyjście z domu i otwarcie się na nowe możliwości – mówi Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych, od najmłodszych po osoby dorosłe. Każdy uczestnik miał do wykorzystania dwie próby, czyli możliwość przepłynięcia toru dowolnym stylem dwa razy. W podsumowaniu wyników liczył się lepszy czas. Nie tylko zwycięzcy, ale też wszyscy uczestnicy paraolimpiady otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody. Nie zabrakło również smacznego poczęstunku. 
- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, przede wszystkim otwartości i zaangażowania. Widząc duże zainteresowanie, z pewnością będziemy podejmować podobne inicjatywy w przyszłości – dodaje Anna Pieczarka.
Paraolimpiada Pływacka „Bez  granic” została zrealizowana przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Wyniki:

  • Klasy szkół podstawowych IV–VI:

I miejsce – Grzegorz Padło

II miejsce – Krzysztof Padło

  • Klasy szkół podstawowych VII–VIII oraz gimnazjum:

I miejsce Jakub Hołda

II miejsce Jakub Chwałek

III miejsce Jakub Biel

  • Open – kobiety:

I miejsce – Dorota Zduńska

II miejsce – Ewelina Migoń

III miejsce – Danuta Gałuszka

  • Open – mężczyźni:

I miejsce – Jan Kłusek

II miejsce – Dominik Sikorski

III miejsce – Damian Filipowski

Komentarze...