Nowe punkty bezpłatnej pomocy prawnej
access_time 2018-05-22 16:00:00
Od dziś (22 maja) w Tarnowie zaczną działać dwa kolejne, nowe Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej. Jeden z nich zacznie działalność na Osiedlu Zielonym, w siedzibie Rady Osiedla i biblioteki, a drugi – na Osiedlu Klikowa, również w siedzibie Rady Osiedla.

 - To odpowiedź na potrzeby mieszkańców – mówi Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Tarnowa. Zmienią się też godziny udzielania darmowych porad prawnych.

W nowych Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej prawnicy będą dyżurować w poniedziałki. Na Osiedlu Zielonym – od 10 do 12, a na Osiedlu Klikowa od 8 do 10. - Punkt w Klikowej da szansę skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej tym mieszkańcom, którzy z racji odległości do centrum do tej pory tego nie robili – podkreśla dyrektor Robert Rogala. W związku z utworzeniem nowych punktów udzielania darmowych porad prawnych zmieni się harmonogram ich pracy. - Staraliśmy się tak to zorganizować, żeby zmiany były jak najmniejsze - zaznacza dyrektor Robert Rogala.

Przypomnijmy - z pomocy prawników mogą korzystać osoby, posiadające Kartę Dużej Rodziny, kombatanci, weterani i poszkodowani lub zagrożeni katastrofą naturalną, klęską żywiołową albo awarią techniczną. Bezpłatna pomoc prawna obejmuje też kobiety w ciąży, w zakresie związanym z ciążą i urodzeniem dziecka, osoby, które korzystają ze świadczeń z pomocy społecznej oraz wszystkich którzy ukończyli 65 lub nie ukończyli 26 lat. Uprawnieni mogą uzyskać porady w zakresie między innymi prawa pracy, prawa cywilnego, rodzinnego, karnego i administracyjnego oraz ubezpieczeń społecznych. Można również uzyskać wskazówki, związane z przygotowaniem do rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Komentarze...