Pokaźne wsparcie dla strażaków-ochotników
access_time 2018-05-23 04:38:00
Gmina Tarnów pozyskała kolejne fundusze zewnętrzne na remonty i wyposażenie dla gminnych jednostek OSP. Dzięki dofinansowaniu remontowana jest więc remiza OSP w Białej. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. W ramach remontu wykonane zostanie pomieszczenia socjalne dla strażaków – ochotników. Druhowie będą mogli korzystać z odnowionego zaplecza kuchennego, do którego zostanie zakupione wyposażenie. W garażu wykonana zostanie wentylacja. W ramach prac remontowych wykonane zostanie malowanie, ułożone płytki, wymienione drzwi. Wymienione zostaną instalacje wodno – kanalizacyjne oraz elektryczna.

Kolejne z pozyskanych funduszy pozwolą na zakup sprzętu dla naszych gminnych strażaków – ochotników a także niezbędnego wyposażenia. Przypomnijmy, że w bieżącym roku, gmina Tarnów buduje również nową remizę OSP w Zgłobicach.

W tegorocznym gminnym budżecie zapisano również środki na zakup samochodu strażackiego, na które gmina stara się również pozyskać fundusze zewnętrzne.

- Praca społeczna, którą na co dzień wykonują strażacy – ochotnicy jest bezcenna, dokładamy więc wszelkich starań by mogli pracować w jak najlepszych warunkach. Sukcesywnie remontujemy kolejne remizy, kupujemy sprzęt, w dużej części za pozyskane fundusze zewnętrzne – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Komentarze...