Bezpłatne testy i badania dla mieszkańców Tarnowa
access_time 2018-05-16 13:50:00
Dziś (16 maja) od godz. 16 tarnowianie mogą liczyć na darmowe badania i porady lekarskie, organizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. O zdrowie mieszkańców naszego miasta zatroszczą się pracownicy i studenci Zakładu Pielęgniarstwa i Zakładu Fizjoterapii. Badania będą wykonywane w budynku E.

Pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością treningu na fantomach, edukacyjna profilaktyka raka piersi, nauka techniki samobadania piersi na fantomach, znaczenie profilaktyki dla zdrowia jamy ustnej – to tylko niektóre z tematów, jakie będą poruszali pracownicy i wychowankowie Zakładu Pielęgniarstwa. Oprócz otrzymania porad, tarnowianie będą mieli możliwość wykonania testów zdrowotnych: test uzależnienia od internetu, test uzależnienia od nikotyny, test uzależnienia od dokonywania zakupów, test w kierunku wczesnego rozpoznawania depresji. Będą mieli też okazję do wykonania i interpretacji pomiarów: ciśnienia tętniczego krwi wraz z instrukcją dla chętnych, jak prawidłowo samodzielnie wykonywać pomiar ciśnienia w warunkach domowych, poziomu cukru we krwi, wzrostu, masy ciała, wskaźnika BMI.

Z kolei Zakład Fizjoterapii proponuje ćwiczenia lecznicze pomagające zadbać o zdrowe stopy, zestaw ćwiczeń dla kręgosłupa (pilates), różne formy masażu (klasyczny, gorącymi kamieniami, aquawibron, chińską bańką), plastrowanie taśmami kinesiotaping w schorzeniach narządu ruchu, komputerowe badanie stóp i ocenę sylwetki ciała, jak również kontrolę prawidłowej postawy ciała. Tarnowianie mogą też liczyć na prezentację wybranych zabiegów fizykoterapeutycznych, porady w zakresie profilaktyki i leczenia ran przewlekłych oraz w zakresie dietetyki.

Z bezpłatnych badań i porad będzie można korzystać do godz.18.00.

Komentarze...