Legalny bukmacher STS podpisał umowę sponsorską z PZPN
access_time 2018-05-10 16:23:00
Bukmacher STS w marcu 2018 roku zawarł nową umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, na mocy której od 1 sierpnia 2018 r. do 31 grudnia 2022 r. będzie on Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski. W poprzednich latach bukmacher również współpracował z kadrą, ale na innych zasadach.

Firma bukmacherska STS znana jest z dużego zaangażowania w sponsoring sportu. Od lat wspiera drużyny polskiej Ekstraklasy piłkarskiej, a od 2014 roku szczyci się statusem oficjalnego partnera męskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej. W marcu 2018 roku bukmacher przedłużył umowę z PZPN, jeszcze bardziej rozszerzając i intensyfikując współpracę sponsorką z kadrą narodową. Umowa obowiązywała będzie od 1 sierpnia 2018 roku do 31 grudnia 2022 roku.

STS – lider branży bukmacherskiej

STS to największy bukmacher w Polsce, który zdominował rynek zakładów wzajemnych, przejmując go w ok. 50%. Firma działa od 1997 r., ma siedzibę w Katowicach i zatrudnia ok. 1.300 osób. W całym kraju dostępnych jest ponad 400 punktów stacjonarnych bukmachera. STS świadczy swoje usługi także za pośrednictwem Internetu. Firma aktywnie angażuje się w sponsoring sportu, wspierając takie kluby jak, m.in.: Jagiellonia Białystok, Lech Poznań, Górnik Zabrze, Pogoń Szczecin, Vive Kielce czy Cracovia. Od 2014 r. STS jest również oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski, jednak w 2018 r. współpraca wchodzi na wyższy poziom i bukmacher zostanie oficjalnym sponsorem kadry.

Współpraca z piłkarską reprezentacją Polski to bez wątpienia wielka nobilitacja i zarazem duża odpowiedzialność. Bukmacher chcący dominować na polskim rynku nie ma wyboru i musi angażować się w ambitne projekty, które zapewnią duży, ogólnopolski rozgłos. Sponsoring sportu jest znakomitym środkiem służącym do realizacji tego celu, szczególnie jeśli mówimy o współpracy z reprezentacją Polski. Z taką świadomością STS podpisywał umowę z PZPN w 2014 r., stając się wówczas partnerem kadry. W efekcie udanej kooperacji obie strony doszły do porozumienia i postanowiły jeszcze bardziej rozszerzyć współpracę.

Nowa umowa, nowe możliwości

Na mocy umowy podpisanej w marcu 2018 r. pomiędzy STS a PZPN, bukmacher uzyskał status oficjalnego sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski. W oparciu o nową umowę, oprócz podstawowej kadry seniorskiej, firma będzie wspierać również kadrę kobiecą i męską młodzieżową do 21 lat. Przewidywany okres współpracy wynosi ponad 4 lata, czyli aż do końca 2022 r.

Nowa umowa z PZPN to kolejny krok w umocnieniu pozycji STS jako sponsora sportu. Tylko w pierwszym kwartale 2018 r. firma podpisała bowiem kilka nowych kontraktów w zakresie sponsoringu. Co ciekawe, jeden z nich dotyczy rozgrywek sportu elektronicznego, ponieważ legalny bukmacher STS został sponsorem Polskiej Ligi E-Sportowej, która polega na rywalizacji w wirtualnym świecie gier komputerowych. Bukmacher podpisał także umowę sponsorską z Futsal Ekstraklasą.

Szanse i wyzwania

Poprzez sponsoring sportu firma może skutecznie dotrzeć z ofertą do bardzo dużej liczby osób, które mogą być potencjalnie zainteresowani jej usługami. Kibice sportowi stanowią bowiem ogromną część graczy obstawiających wyniki u bukmacherów.

Ze współpracy z firmą STS zadowolona jest również druga strona, a więc Polski Związek Piłki Nożnej. Nowa umowa gwarantuje bukmacherowi prawo do nazywania się „Oficjalnym Sponsorem Reprezentacji Polski”. W oparciu o nią logo STS będzie widniało, m.in. na biletach na mecze kadry, w programach meczowych i banerach okalających boisko.

 

Sponsoring sportu coraz popularniejszy

Legalny bukmacher STS nie jest jedyną firmą bukmacherską zaangażowaną w sponsoring polskiego sportu. W ostatnim czasie tego typu firmy stały się niezwykle aktywne w dziedzinie sponsoringu. Przykładem może być choćby współpraca firmy Forbet ze Śląskiem Wrocław czy bukmachera Fortuna z Legią Warszawa. Niemal każdy legalny bukmacher stara się nawiązać taką współpracę z jak największą liczbą klubów piłkarskich, ponieważ przekłada się to w bezpośredni sposób na rozpoznawalność danego bukmachera wśród kibiców, a tym samym na zwiększenie liczby klientów danej firmy. Obserwowane tempo podpisywania kolejnych umów sponsorskich sugeruje, że zarówno bukmacherzy jak i kluby sportowe osiągają korzyści z takiej współpracy.

Choć logo bukmacherów można zobaczyć już niemal na każdym meczu piłkarskim, to zawsze warto zachować ostrożność w korzystaniu z usług bukmacherów. Pamiętaj, że zakłady bukmacherskie mogą bardzo silnie uzależniać. Obstawianie dostępne jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Komentarze...