Za nami "Weekend z funduszami"
access_time 2018-05-14 07:15:00
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę (12 i 13 maja), na tarnowskim rynku gościł Mobilny Punkt Informacji o FE. Specjaliści doradzali w nim, jak skorzystać z dotacji.

W sobotę na rynku czynne było również Miasteczko Funduszowe. Beneficjenci prezentowali w nim projekty i nowoczesne produkty, które udało się urzeczywistnić dzięki Funduszom Europejskim. Organizator weekendu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, przewidział liczne atrakcje: samochód sterowany za pomocą gestów, pokaz dronów, konkursy i quizy z nagrodami. O godz. 19 rozpoczął się natomiast seans w kinie plenerowym.

Tarnowski Weekend z Funduszami Europejskimi zbiegł się w czasie z trwającymi od piątku do niedzieli Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich (DOFE).

W tarnowskim ratuszu, w niedzielę, w godz. 10-16 chętni mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę „W kontuszu i przy szabli”. Jest to wystawa poświęcona polskiej kulturze szlacheckiej, która powstała w oparciu o zbiory książąt Sanguszków, pierwotnie znajdujące się w pałacu w Podhorcach.

W niedzielę można było również bezpłatnie skorzystać z tarnowskiego Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego. Dotyczyło to wejść o godz. 10, 11, 12 i 13 i pierwszych pięciu osób (w przypadku każdej godziny), które podadzą hasło „Fundusze Europejskie”.

Z kolei Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprosił na spektakle „Disco Solski” (piątek, godz 19 i niedziela, godz. 20) oraz „Zimorodek” (sobota, godz. 16 i niedziela, godz. 17). Na hasło „Fundusze Europejskie” bilety na te przedstawienia można było nabyć w promocyjnej cenie 10 złotych. 

Ciekawą ofertę przygotował także Instytut Turystyki w Krakowie. W sobotę, w godz. 13-19 na tarnowskim rynku odbyły się konsultacje w ramach projektu „Zdobądź własny szczyt”, Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, dla najmłodszych przygotowany był natomiast Kącik Malucha z malowankami. Projekt „Zdobądź własny szczyt” skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, w tym w szczególności: osób doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego, osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi, jak również do osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w związku z rewitalizacją obszarów zdegradowanych.

Fot. Mateusz Niemczura

Komentarze...