Tymoteusz Jarząb znów z medalami!
access_time 2018-05-08 05:27:00
Trzy złote i jeden srebrny medal przywiózł pływak Sokoła Mościce Tarnów z Ogólnopolskich Zawodów o Puchar Burmistrza Srebrnego Miasta - Olkusz.

Podopieczny trenerki Anny Jasiak, na co dzień uczeń SP Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie pierwsze miejsca zdobył na dystansach: 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12.56, 100m stylem dowolnym z czasem 1:04.78 i 100m stylem zmiennym z czasem 1:12.66.

Srebrny medal, pomimo poprawy swojego rekordu życiowego zdobył na dystansie 100m stylem grzbietowym z czasem 1:11,75. Przed ostatnią konkurencją Tymoteusz zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 12 latków przegrywając jednym punktem z Olwierem Łukasikiem, zawodnikiem Jedynki Łazy.

W ostatniej konkurencji zawodów obydwoje spotkali się w wyścigu na 100m stylem zmiennym w którym to zdecydowane zwycięstwo z nowym rekordem życiowym 1:12,66 odniósł Tymoteusz Jarząb. Zwycięstwo to dało zawodnikowi z Tarnowa pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej 12 latków który zdobył łącznie w czterech konkurencjach 1270 punktów, przed zawodnikiem Jedynki Łazy Oliwierem Łukasik 1253 punkty i Krzysztofem Mędrek z Omegi Olkusz 1055 punktów.