Pływacy Sokoła znów na medal. I to nie jeden!
access_time 2018-03-30 05:37:00
Sześć złotych, pięć srebrnych i dwa brązowe medale przywieźli pływacy Sokoła Mościce Tarnów z Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12- i 13-letnich.

Cztery pierwsze miejsca na dystansach: 100 m stylem motylkowym z czasem 1:12.68, 400m stylem dowolnym z czasem 4:45.24,100m stylem dowolnym z czasem 1:03.08 i 100m stylem grzbietowym z czasem 1:14.13 wśród 12 latków  zdobył Tymoteusz Jarząb, poprawiając na wszystkich dystansach dotychczasowe rekordy życiowe.

Jego kolega klubowy Mikołaj Jurkiewicz również poprawiając swoje rekordy życiowe  z czasem 5:02.40 zajął na 400m stylem dowolnym i na 100m stylem dowolnym z wynikiem 1:06.97 drugie miejsce.

W tej samej konkurencji wiekowej na podium stanął jeszcze dwukrotnie  Filip Korman, który zajął drugie miejsce na 200m stylem zmiennym z czasem  2:45.64 i trzecie miejsce na 100m stylem motylkowym z czsem 1:15.51 lepszymi od dotychczasowych rekordów życiowych.

W klasyfikacji łącznej zawodów w kategorii 12 latków Tymoteusz Jarząb z sumą 1349 punktów w klasyfikacji FINA zdobył pierwsze miejsce i nagrodę dla najlepszego zawodnika, Mikołaj Jurkiewicz zdobywając 1180 punktów drugie miejsce a Filip Korman z 1148 punktami zdobył czwarte miejsce.

Bardzo dobrze spisała się również sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie: Tymoteusz Jarząb, Mikołaj Jurkiewicz, Filip Korman i Natalia Biedrzycka, która z wynikiem 2:05.19 zajęła trzecie miejsce. Swoje rekordy życiowe w konkurencjach indywidualnych w tej kategorii wiekowej poprawili również: Natalia Biedrzycka, Tomasz Maniawski, Miłosz Mika, Kacper Skibka, Igor Sobiechowski i Natanael Stawarz .

Doskonale spisał się również wśród 13 latków Igor Szczerba który poprawiając swoje dotychczasowe rekordy życiowe zdobył dwa pierwsze miejsca: z czasem 1:06.59  na 100m  i z czasem 2:25,03 na 200m stylem grzbietowym oraz dwa drugie miejsca z czasem 59.76 na   100 m i czasem 4:35.95 na 400m stylem dowolnym. W klasyfikacji łącznej zawodników 13 letnich zajął  drugie miejsce zdobywając 1662 punkty FINA. W tej samej kategorii wiekowej wystąpił jeszcze Przemysław Kozioł który również poprawił swoje najlepsze rezultaty.

Najmłodsi 11-letni zawodnicy walczyli w tych zawodach o Drużynowy Puchar Prezesa MOZP Młodzików. Barw drużyny Sokoła dzielnie bronili poprawiając swoje dotychczasowe wyniki Bartosz Bogacz, Ania Hajdo,  Maja Woźny,  Zuzanna Augustyńska,  Klaudia Zabawa, Dominika Zabawa, Oliwia Rogala i Aleksandra Kołton. Wszyscy zawodnicy Sokoła Mościce Tarnów są uczniami SP Nr 20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie, ich trenerami są Anna Jasiak, Szymon Szwiec i Ryszard Mróz a głównym sponsorem Grupa Azoty Tarnów.