Kosmiczna fontanna i kosmiczne ceny, czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-03-14 10:38:00
Szpitalny problem mieszkaniowy. Idą pieniądze na naprawę osuwisk w Małopolsce. Rozpoczęła się przebudowa Parku Strzeleckiego, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Szpitalny problem mieszkaniowy
W dwóch blokach należących do zasobów Szpitala św. Łukasza mieszka około 200 osób. Pod koniec lutego, zamiast umowy przedłużającej wynajem, otrzymali informację, że mogą tam mieszkać tylko do końca kwietnia, potem muszą sobie znaleźć inne lokum.
  • Rodzice skarżą się na nauczycieli
Do tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie nie trafia zbyt wiele oficjalnych zarzutów wobec pedagogów ze szkół czterech powiatów i Tarnowa. Anonimowe doniesienia – jak zapewniają kuratorzy – trafiają do kosza. Natomiast w ślad za podpisaną skargą rusza wizytator i kontroluje szkołę, w której miało dojść do uchybień.
  • Czy starcza wam do pierwszego?
– Pieniądze przeciekają nam przez palce – żali się Beata, młoda mężatka – Zdarza się, że zalegamy z opłatami i pożyczamy od rodziców. Wiem, że są tacy, którzy zarabiają jeszcze mniej i jakoś sobie radzą. Nam ciągle brakuje do pierwszego. Zdaniem ekspertów, ponad połowa Polaków nie potrafi zarządzać budżetem domowym. Stąd pomysł na treningi budżetowe, które w Tarnowie organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
  • Niedziela bez kupowania?
Wypełnione po brzegi parkingi i tłumy przed sklepowymi półkami w sobotę oraz zamknięte sklepy w niedzielę – tak wyglądał w Tarnowie pierwszy weekend bez niedzielnego handlu. Otwarte były tylko stacje benzynowe, apteki, niektóre kwiaciarnie, cukiernie i punkty gastronomii.
  • Kosmiczna fontanna i kosmiczne ceny
Wybudowana za ponad milion złotych kosmiczna fontanna usytuowana na tarnowskim skwerze ks. Jerzego Popiełuszki nie ma szczęścia do remontów. Wyróżnia ją duża awaryjność i coraz gorszy stan techniczny. Już rok temu miała przejść gruntowy remont, ale nie udało się wyłonić wykonawcy. Teraz może być podobnie, a świadczy o tym wynik przeprowadzonego w minionym tygodniu przetargu.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
 
  • PiS marzy o władzy w gminach. Niespodzianki na liście kandydatów na wójtów i burmistrzów
Znamy już większość nazwisk osób, które PiS zamierza poprzeć w wyborach wójtów i burmistrzów w powiecie tarnowskim. Listę przygotowaną przez zarząd powiatowy partii jeszcze w marcu ma zaakceptować szefostwo okręgu.
  • Idą pieniądze na naprawę osuwisk w Małopolsce
Małopolskie gminy i powiaty otrzymały 21,8 mln złotych z budżetu państwa na stabilizację osuwającej się ziemi i naprawę dróg. Przedstawiciele 13 gmin i 10 powiatów odebrali wczoraj w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji na zabezpieczenie osuwisk. Do naszego regionu trafi w tym roku 21,8 mln zł, z tego 20,7 mln zł zostanie wydane na roboty w terenie, a reszta na dokumentację geologiczno-inżynierską i projektowo-budowlaną.
  • Rozpoczęła się przebudowa Parku Strzeleckiego
Ogródek jordanowski w Parku Strzeleckim przynajmniej do połowy maja będzie zamknięty dla mieszkańców miasta. Trwają tam właśnie prace remontowe.
  • Stary szpital w Tarnowie powiększą o nowe centrum dla chorych na serce
Dobra wiadomość dla osób, które borykają się z problemami kardiologicznymi. Przy szpitalu Szczeklika powstanie centrum chorób serca, które otaczy kompleksową opieką zawałowców oraz chorych z niewydolnością krążenia. 
  • Wilki grasują na skraju wioski pod Tarnowem. Zagryzły sarnę, próbowały też osaczyć człowieka
Mieszkańcy kilku miejscowości na pograniczu powiatu tarnowskiego i dębickiego boją się wieczorami wychodzić z domów. Wiele wskazuje na to, że w okolicy pojawiły się wilki. Niebezpieczne zwierzęta widziało już kilka osób. Zagryziona sarna oraz odciśnięte na śniegu tropy dużych drapieżników potęgują strach.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
 
Komentarze...