Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu
access_time 2018-03-13 09:50:00
Ostatni tydzień to piętnastu nietrzeźwych oraz czternaście kolizji. Tylko w niedzielę (11.03) czterech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Pierwsza niedziela bez handlu i piękna słoneczna pogoda to doskonała okazja do „wypadu” za miasto. Niestety kierowcy zamiast czerpać z uroków przedwiośnia woleli łamać przepisy ruchu drogowego. W niedzielę (11.03) policjanci WRD KMP w Tarnowie na drodze W975 zatrzymali czterech kierowców w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 50 km/h. Tym razem trzech kierowców samochodów osobowych i jeden motocyklista w terenie zabudowanym rozpędzili swoje pojazdy do prędkości niemal 110 km/h. Za tego typu wykroczenia kierowcy stracili prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz do ich kont zostało dopisane po 10 punktów karnych. Dodatkowo policjanci nałożyli mandaty karne w wysokości po 400 złotych.

W dalszym ciągu apelujemy o nieprzekraczanie dozwolonych prędkości oraz dostosowanie jej do panujących warunków atmosferycznych. Zwracajmy szczególną uwagę w rejonie przejść dla pieszych, używajmy w swoich samochodach odpowiednich świateł. Pieszych natomiast uczulamy by poza terenem zabudowanym, po zmroku nosili odblaski.

W ostatnim tygodniu tarnowska drogówka odnotowała w sumie 14 kolizji, udaremniono dalszej jazdy 15 nietrzeźwym kierującym z czego, aż 9 prowadziło pojazd mechaniczny. Zatrzymano w sumie 10 praw jazdy oraz 24 dowody rejestracyjne.

Komentarze...