Ciasteczka wygrywają z mistrzem w 3 rundzie Big 3
access_time 2018-03-06 04:27:00
W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia wicelidera Ecofishing i drużyna Toyoty Kobos. Początek meczu to lepsza gra koszykarzy Toyoty, którzy mimo słabej skuteczności utrzymywali kilkupunktową przewagę nad przeciwnikami, którzy w tej części meczu grali bardzo słabo co pozwoliło Toyocie wygrać tą część meczu 4 punktami.

W drugiej połowie nie wiele się zmieniło a mecz stał na niskim poziomie skuteczności po obu stronach wynik utrzymywał się blisko remisu. Końcówka meczu to kilka udanych akcji koszykarzy Ecofishing co pozwoliło im odskoczyć na kilka punktów co ostatecznie dało im ważne zwycięstwo i utrzymanie 2 pozycji w tabeli.

Od pierwszych minut było widać że drużynie Ciasteczek bardzo zależy na pierwszej wygranej lecz drużyna mistrzów grała równo i utrzymywała kilkupunktową przewagę do przerwy.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie i to Ciasteczka zdominowały tą część gry co pozwoliło odrobić straty z pierwszej połowy i stopniowo uciekać mistrzom na bezpieczną przewagę. W tej części meczu można powiedzieć, że koszykarze Ciasteczek całkowicie zaskoczyli przeciwników co pozwoliło im uzyskać aż 18 punktową przewagę w drugiej połowie a ostatecznie wygrali ten mecz różnicą 13 punktów i uciekli z ostatniego miejsca w tabeli.

W ostatnim meczu 3 rundy doszło do starcia lidera Mpetrol Sharks i Wild Ballers, którzy wygrali swój ostatni mecz lecz teraz przyszło zmierzyć się z liderem i od samego początku było widać, że to Rekiny są dominującą drużyną w tym meczu.

Rekiny grając na wysokiej skuteczności i dominując na tablicach uzyskali już w pierwszej połowie 18 punktów przewagi.

W drugiej połowie nie wiele się zmieniło a dominacja Rekinów utrzymywała się co tylko powiększało przewagę i ciężko mówić o emocjach w tym meczu, który rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Ostatecznie to Rekiny pokonały drużynę Wild Ballers aż 99:64 a tym samym nadal są samotnym liderem w tej edycji.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 3 runda wyniki:

• Sobota 03.03 – Hala Miejski Dom Sportu

Ecofishing – Toyota Kobos 65:57 ( 23:27 / 42:30 )

Dla Fishing: Kozdroń 14(2x3), Pa.Zaczkiewicz 14(4x3), Król 14, Badełek 8, Pi.Zaczkiewicz 8, Łazarz 7

Dla Toyoty: Stawarz 24(3x3), Krukar 18, Jarosiński 13(2x3), Nowak 2

MVP MECZU: Mateusz Kozdroń – Ecofishing

Dla Z.Projektu: Łabuda 16, J.Put 15(2x3), Świętochowski 13, Stawarski 11, M.Put 9

Mpetrol Sharks – Wild Ballers 99:64 ( 47:29 / 52:35 )

Dla Sharks: Olesik 37, Leśniak 26(2x3), Kuraś 20, Świtek 10, Kozicki 6

Dla Ballers: Kochanek 36(4x3), Słowik 12, Kłósek 12, Malinowski 4

MVP MECZU: Daniel Olesik – Mpetrol Sharks