Płacisz podatki w mieście - zniżki czekają!
access_time 2018-03-07 05:09:00
Osoby mieszkające w Tarnowie bez zameldowania lub z zameldowaniem czasowym mogą uzyskać Tarnowską Kartę Miejską w wersji Premium, gwarantującą atrakcyjne zniżki. Wystarczy zapłacić podatek w Tarnowie.

Żeby móc starać się o kartę w wersji Premium, wystarczy podać w zeznaniu podatkowym tarnowski, faktyczny adres zamieszkania. Wówczas Urząd Skarbowy przekaże do miejskiego budżetu ustawowo określoną część podatku.

- Skorzysta miasto, ale skorzysta też mieszkaniec – podkreśla Robert Rogala, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich. - Karta Premium gwarantuje zniżki na bilety komunikacji miejskiej, w tym również na bilety okresowe, na płatne parkingi czy miejski basen. Warto też zauważyć, że osoby, mieszkające w Tarnowie, korzystają z infrastruktury miejskiej, takiej jak ulice, chodniki, oświetlenie czy zieleń miejska, która jest utrzymywana z budżetu miejskiego. Podatek jest rekompensatą dla miejskiej kasy.

Posiadając kartę Premium można też uzyskać Kartę Tarnowskiej Rodziny i Kartę Tarnowskiego Seniora, które dają właścicielom zniżki na zakupy w sklepach i na niektóre usługi czy turnusy rehabilitacyjne, sięgające od kilku do nawet 50 procent.

Żeby dostać Tarnowską Kartę Miejską w wersji Premium, trzeba zgłosić się na przykład do Urzędu Miasta Tarnowa na ulicę Nową 4 i złożyć wniosek o wydanie karty. Należy pokazać kopię PIT-u za poprzedni rok, w którym wskazane zostało faktyczne miejsce zamieszkania w Tarnowie, z potwierdzeniem, że PIT został złożony w Urzędzie Skarbowym, również jeżeli rozliczamy się przez internet.

Komentarze...