Toyota Kobos i Mpetrol Sharks wygrywają po zaciętych meczach w 2 rundzie BIG 3 !
access_time 2018-02-27 06:38:00
W sobotnim meczu doszło do starcia mistrzów Zdrowego Projektu i drużyny Toyoty Kobos, która przegrała swój pierwszy mecz i bardzo zależało im na wygranej.

Początek meczu to zdecydowana dominacja mistrzów i odskoczenie na kilkunastopunktową przewagę, zawodnicy Toyoty oddawali dużo niecelnych rzutów za 3 punkty co ułatwiało grę drużynie Zdrowego Projektu i przewagę 13 punktów.

Druga połowa to już zdecydowanie lepsza gra Toyoty zarówno w obronie jak i ataku i teraz udało trafić się aż 7 krotnie za 3 punkty co doprowadziło do wyrównanej końcówki.

Ostatnie minuty meczu to gra kosz za kosz i bardzo nerwowa gra po obu stronach, na kilka sekund do końca Toyota prowadziła 2 punktami i ostatnia akcja należała do mistrzów, którzy oddali ostatni rzut na za 3 punkty na zwycięstwo lecz był on niecelny i to koszykarze Toyoty mogli cieszyć się pierwszym jakże ważnym zwycięstwem.

Drużyna Ciasteczek do tego meczu przystąpiła w pełnym składzie natomiast przeciwnicy tylko w 3 osobowym składzie co zapowiadało że mogą mieć problem z wytrzymaniem kondycyjnie tego meczu.

Od początku meczu drużyna Wild Ballers prezentowała się dobrze i prowadziła bardzo wyrównany pojedynek z Ciasteczkami, które nie mogły znaleźć optymalnej trójki do gry w tym meczu co dało 2 punktowe prowadzenie do przerwy przeciwnikom.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra koszykarzy Wild Ballers którzy w ogóle nie wyglądali na zmęczonych i z każdą minutą udowadniali że tego dnia są lepiej dysponowani od Ciasteczek.

Ostatecznie to właśnie koszykarze Wild Ballers mogli cieszyć się wygraną choć przed meczem nie byli faworytami.

W ostatnim meczu tej rundy zagrały drużyny, które bezpośrednio rywalizowały o pierwsze miejsce w tabeli czyli Rekiny i Ecofishing. W tym meczu też mieliśmy sytuacje, że jedni grali zaledwie w 3 osoby, czyli Ecofishing i drużyna Rekinów, która zagrała w pełnym składzie.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównana gra obu drużyn na bardzo dobrej skuteczności co dało wynik remisowy do przerwy. W drugiej połowie nie wiele się zmieniło i nadal była twarda gra po obu stronach i nikt nie chciał dać za wygraną. Na kilkanaście sekund przed końcem meczu to koszykarze Mpetrolu uzyskali 2 punktową przewagę ale ostatnia akcja należała do drużyny Ecofishing, którzy nie trafili jednak do kosza i to Rekiny będą samotnym liderem po 2 rundzie.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 2 runda wyniki:

• Sobota 24.02 – Hala Miejski Dom Sportu

Toyota Kobos - Zdrowy Projekt 73:71 ( 24:37 / 49:34 )

Dla Toyoty: Jarosiński 27(4x3), Stawarz 23(3x3), Krukar 20, Nowak 3

Dla Z.Projektu: J.Put 21(3x3), Świętochowski 17, M.Put 16, Łabuda 12, Stawarski 5

MVP MECZU: Miłosz Stawarz – Toyota Kobos