Siatkarki z Wieliczki wygrywają Derby Małopolski
access_time 2018-02-26 05:37:00
W 21 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów podejmował na własnym parkiecie drużynę 7R Solna Wieliczka. W pierwszej rundzie tarnowianki pokonały siatkarki z Wieliczki 3:2.

W meczu rundy rewanżowej siatkarki Solnej wspierane przez liczne grono swoich kibiców zaprezentowały bardzo dobrą dyspozycję. Tarnowianki stawiły opór siatkarkom z Wieliczki jedynie w pierwszych dwóch setach meczu. Niestety ostatnie słowo w obydwóch partiach należało jednak do zawodniczek Solnej, które wygrały te części spotkania 25:27 i 20:25. Trzeci set to gra pod dyktando gości. Tarnowianki bardzo szybko pozwoliły siatkarkom z Wieliczki odskoczyć na kilkupunktową przewagę i dość gładko przegrały tego seta 15:25, a tym samym całe spotkanie 0:3.

Aktualnie tarnowianki z dorobkiem  29 punktów zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli. Kolejne, ostatnie spotkanie rundy zasadniczej rozegrają 28 lutego w Gliwicach z tamtejszym KŚ AZS Politechnika Śląska.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – 7R Solna Wieliczka 0:3 (25:27, 20:25, 15:25)