Na ulice wrócą remonty, czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-02-21 10:15:00
Niedziele bez zakupów. Czy aby na pewno? Tarnów ma być bezpieczniejszy dla rowerzystów. Urażony działacz PiS skarży się na sekowanie, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Niedziele bez zakupów. Czy aby na pewno?
Za kilkanaście dni zaczyna w Polsce obowiązywać zakaz handlu w niedzielę – pierwsza niedziela bez zakupów przypada 11 marca. Opinie Polaków na temat zakazu są bardzo zróżnicowane – od pełnej akceptacji po całkowitą dezaprobatę. Handlowcy mówią o stratach i szukają dróg obejścia zakazu, klienci przygotowują się do zmiany zakupowych przyzwyczajeń.
  • Dwa wypadki w jednym miejscu
W minionym tygodniu na ul. Narutowicza w Tarnowie, w pobliżu siedziby starostwa, czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Poszkodowani trafili do tarnowskich szpitali. Z powodu wypadku przez kilkadziesiąt minut ulica była całkowicie zablokowana. Nie był to jednak koniec zdarzeń drogowych w tym rejonie Tarnowa.
  • Na ulice wrócą remonty
Najbliższe miesiące w Tarnowie przebiegać będą pod znakiem ulicznych remontów. Przed tygodniem wykonawca przebudowy ulicy Spokojnej przejął teren, gdzie poprowadzi roboty. Jednak nie jest to jedyna inwestycja drogowa, która czeka miasto wraz z nadejściem wiosny. Możliwe, iż w marcu ekipy drogowe powrócą na ul. Krakowską i Kapitulną, a jeszcze w tym półroczu ruszy długo zapowiadany remont ul. Lwowskiej.
  • Tarnów ma być bezpieczniejszy dla rowerzystów
Jazda na rowerze już dawno przestała mieć charakter sezonowy, bo zwolenników jednośladów spotykamy na ulicach zarówno w środku lata, jak i podczas najzimniejszej pory roku. To powoduje, że wzrasta liczba wypadków drogowych z ich udziałem. Tarnowska policja i służby miejskie starają się temu zaradzić.
  • Tarnów w „klinie”, czyli degradacji ciąg dalszy
Oto mamy projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Małopolskiego. Według ustawy ma on być zgodny z Koncepcją Przestrzennego Zagospodarowania Kraju. W projekcie przytacza się wybrane jej zapisy. „W oparciu o przyjęte dla całego kraju kryteria hierarchia ośrodków miejskich województwa małopolskiego przedstawia się następująco: ośrodek wojewódzki metropolitalny Kraków, ośrodek regionalny Tarnów, ośrodek subregionalny Nowy Sącz” (s. 19). KPZK daje status regionalny 14 miastom porównywalnym z miastami wojewódzkimi.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Wysyp nowych rond skróci męki kierowców na ulicach Tarnowa?
Miliony wyda w tym roku miasto na przerobienie korkujących się skrzyżowań w ronda. Pomoże to rozładować ruch m.in. na zatłoczonym przecięciu ulic Starodąbrowskiej i Wojska Polskiego oraz Hodowlanej i Mościckiego.
  • Urażony działacz PiS skarży się na sekowanie
Źle się dzieje w bocheńskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości, skoro działacze szukają pomocy u samego Jarosława Kaczyńskiego. Szefa partii proszą o powstrzymanie „destrukcji lokalnego środowiska PiS”.
  • Ukrainka z lewymi papierami wpadła podczas kontroli w autokarze
Podczas kontroli pasażerów autokaru jadącego z Pragi na Ukrainę, na węźle A4 w Brzesku, uwagę funkcjonariuszy tarnowskiej placówki Straży Granicznej zwróciła obywatelka Ukrainy.
  • Były prezes przychodni chce odszkodowania. Czy stanie też w szranki wyborcze z Ciepielą?
Spór Artura Asztabskiego z Zespołem Przychodni Specjalistycznych, którym kierował kilkanaście lat, znajdzie epilog na sądowej sali. W dodatku pojawiły się spekulacje, że mężczyzna pozbawiony przez magistrat stanowiska może jesienią zaistnieć na tarnowskiej scenie samorządowej.
  • Szef oczyszczalni oraz właściciele ubojni podejrzani o skażenie wody
Skażenie wody pitnej w wodociągu gminy Łapanów niebezpieczną dla zdrowia bakterią nie było przypadkiem. Badająca wydarzenia sprzed roku prokuratura zdecydowała się na zatrzymanie i postawienie zarzutów w tej sprawie trzem osobom.

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...