Warsztaty z youtuberem w TCK
access_time 2018-02-15 08:00:00
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza w ferie zimowe na spotkanie z youtuberem, twórcą kanału popularnonaukowego NaukowoTV, Krzysztofem Poznańskim, który poprowadzi warsztaty. Tematem jednych warsztatów będą pokazy doświadczeń fizycznych, natomiast na drugich będzie można wykonać pierwszy krok do założenia własnego kanału na platformie Youtube. Warsztaty odbędą się 16 lutego, jedne w godzinach 11.00-13.00, drugie w godzinach 14.00-16.00.

Krzysztof Poznański twórca kanału popularnonaukowego NaukowoTV na platformie YouTube. Jego osiągnięcia to obecna ilość widzów czyli tzw. Subskrypcji, których ma 63 tysiące, ponad 7,5 mln wyświetleń oraz setki tysięcy pozytywnych komentarzy oraz głosów (tzw. łapek w górę).

Warsztaty naukowe z youtuberem i pokazy doświadczeń.

16 lutego 2018 r. w godz. 11.00-13.00

Miejsce warsztatów: pracownia plastyczna TCK

Grupa wiekowa: 6 – 12 lat

Celem tych warsztatów naukowych jest zafascynowanie dzieci nauką i obudzenie w nich pasji, w myśl bardzo prostej zasady „Nauka poprzez zabawę” i pokazanie dzieciom, że nauka otacza nas w codziennym życiu. Odbędzie się to podczas omówienia podstawowych praw fizycznych oraz chemicznych (np. napięcie powierzchniowe) na konkretnych przykładach oczywiście. Uczestnicy także dowiedzą się, które z pokazanych prostych doświadczeń fizycznych i chemicznych mogą wykonać w domu i jak je zrobić. Na koniec prowadzący pokaże, że nowoczesne media (YouTube, Facebook) mogą pełnić nie tylko funkcję rozrywkową, ale także rozwijającą wiedzę i wyobraźnię.

Warsztaty z youtuberem – Od zera do youtubera – porady praktyczne.

16 lutego 2018 r. w godz. 14.00-16.00

Miejsce warsztatów: pracownia plastyczna TCK

Grupa wiekowa: od 7 lat

Celem tych warsztatów jest przekazanie wiedzy praktycznej jak rozpocząć swoje funkcjonowanie na platformie Youtube oraz jakich błędów unikać podczas rozpoczętej już działalności na YouTubie.

Prowadzący, Krzysztof Poznańskie na swoim przykładzie przekona uczestników dlaczego warto działać na YouTubie i jakie płyną z tego korzyści. Omówione zostaną także najczęstsze błędy popełniane przez twórców oraz dobre praktyki. Uczestnicy dowiedzą się jak założyć swój kanał oraz jak powinno wyglądać studio twórców YouTube, w tym także jak zaplanować, nakręcić, zmontować oraz umieścić film na platformie YouTube.

Opłata za udział w każdych z warsztatów to 20 zł.

Zapisy, poniedziałek - piątek, od godziny 8.00 do 18.00, sobota od godziny 10.00 do 17.00 w Biurze Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.

Komentarze...