Leki od internetowych „farmaceutów", czyli co w prasie piszczy
access_time 2018-02-14 09:53:00
Strach przed wielkim smrodem . Instytut węgierski nie dla Tarnowa? Leki od internetowych „farmaceutów" bez wizyty u lekarza i recepty, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Uważaj, bo cię sfilmują!
Ignorowanie zakazu skrętu, zajeżdżanie drogi, nieprawidłowe parkowanie, slalom wśród pieszych na pasach, przejazd na czerwonym świetle, dziwne manewry na rondach i jazda „pod prąd” na najbardziej ruchliwych ulicach – to tylko niektóre popisy tarnowskich kierowców, sfilmowane przez innych kierujących.
  • Strach przed wielkim smrodem
Władze samorządowe Tarnowa zamierzają wybudować spalarnię śmieci, ale projekt może natrafić na opór społeczny. Samorząd chce przekonać mieszkańców, że inwestycja będzie w pełni ekologiczna i nie powinna stwarzać problemów. Mieszkańcy dzielnic położonych w pobliżu Paskówki najbardziej obawiają się odoru, z którym już teraz mają do czynienia i który pochodzi z dwu różnych źródeł.
  • Instytut węgierski nie dla Tarnowa?
W Tarnowie trwa dyskusja o powołaniu przez Sejm RP Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej, z podkreślaniem głosowania czworga tarnowskich posłów, którzy opowiedzieli się przeciw poprawce do projektu, aby siedzibą nowej instytucji był Tarnów. Zaktywizował się prezydent Roman Ciepiela, który szuka szansy na zmianę decyzji o siedzibie Instytutu, a tą szansą mają być senatorowie, którzy teraz zajmą się uchwalonym projektem.
  • Początek kolejowej poniewierki
Po dwóch latach komfortowego podróżowania koleją między Tarnowem i Krakowem znowu nadchodzi trudny dla pasażerów okres. W ciągu najbliższych tygodni rusza przebudowa węzła krakowskiego, co oznacza, że pociągi nie dojadą do Krakowa Głównego. Szykuje się komunikacja zastępcza – na razie na trzy miesiące.
  • Czynsze po tarnowsku
Czynsze za mieszkania tarnowian są zróżnicowane. Najniższe opłaty są w lokalach socjalnych, najwyższe w mieszkaniach własnościowych lub czynszowych. Reguły jednak nie ma, bo wysokość obowiązkowych należności zależy od wielkości lokalu oraz stanu technicznego i standardu bloku.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • W gminach Gnojnik i Czchów ludzie boją się wysiedleń związanych z budową Sądeczanki
Ważą się losy wielu gospodarstw w gminach Gnojnik i Czchów. W związku z planowaną budową nowej drogi z Brzeska do Nowego Sącza, przewidziano wyburzenia. W przypadku Gnojnika mówi się o kilku, w przypadku Czchowa - o blisko stu.
  • Mieszkańcy wioski pomagają Marcinowi walczyć z rakiem. Kuracja kosztuje krocie
Marcin Ciężkowski o tym, że ma nowotwór węzłów chłonnych dowiedział się rok przed maturą. Diagnoza lekarzy początkowo go załamała. Pozbierał się jednak. Mimo że większość czasu spędzał w szpitalu, przyjmując wyniszczającą organizm chemię, dał radę. Nie tylko zdał maturę, ale również dostał się na wymarzone studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.
  • Leki od internetowych „farmaceutów" bez wizyty u lekarza i recepty
W sieci kwitnie nielegalny handel medykamentami, które w aptekach są sprzedawane pacjentom jedynie na receptę. Internetowi „farmaceuci” mają w swojej ofercie antybiotyki, różnego rodzaju środki antykoncepcyjne, a nawet silne leki psychotropowe – stosowane np. w leczeniu depresji – oraz medykamenty przeciwbólowe w różnych dawkach i rozmiarach opakowań. 
  • Co każdy z nas powinien wiedzieć o smogu?
Smog jest groźny dla zdrowia, a nawet życia człowieka. O tym wiemy wszyscy. Ale czym dokładnie jest "smog", jak wpływa na organizm, skąd się bierze oraz jak się przed nim chronić?
  • Nielegalnie wytwarzał papierosy, a potem je sprzedawał. Wpadł w ręce policji
Nawet rok pozbawienia wolności grozi 58-letniemu mieszkańcowi Grybowa, który przez co najmniej półtora roku zajmował się wytwarzaniem wyrobów tytoniowych, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...