Tarnowski MORD ma defibrylator. Na wszelki wypadek...
access_time 2018-02-09 05:48:00
W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie został zamontowany defibrylator AED, urządzenie ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. – Chcemy włączyć się do programu powszechnego dostępu do defibrylacji i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom oraz osobom odwiedzającym ośrodek – mówi Jarosław Sady, dyr. MORD w Tarnowie.

Defibrylator zainstalowano w holu budynku, czyli tam gdzie na co dzień gromadzi się najwięcej osób. Zgodnie z rozporządzeniem, urządzenie powinno znajdować się w miejscu, które umożliwia skorzystanie z niego w czasie poniżej 2 minut.

Defibrylatora typu AED może użyć osoba ratująca, która ma jedynie elementarne przeszkolenie. Urządzenie samo analizuje EKG poszkodowanego i informuje czy defibrylacja jest wskazana

Zakup urządzenia dla tarnowskiego MORD-u sfinansowała firma ubezpieczeniowa Inter Risk oraz Kancelaria Brokerska Aspergo. Kosztowało niemal 5 tysięcy złotych.

- Myślę, że już niebawem defibrylatory zamontowane w zakładach, urzędach i biurach będą standardem – mówi dyrektor J. Sady. – Musimy jednak zadbać o to, by powszechna stała się wiedza, jak ich używać.

Tarnowski MORD od kilku lat prowadzi akcję „Nie bój się pomagać”, która ma na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Defibrylator, zamontowany
w holu ośrodka, jest kolejnym jej etapem.

Komentarze...