Wygrana szczypiornistów SPR PWSZ na początek drugiej rundy
access_time 2018-02-05 10:35:00
W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów podejmowali przed własną publicznością, zajmującą 11 miejsce w ligowej tabeli , drużynę Politechniki Anilany Łódź.

W pierwszej rundzie szczypiorniści SPR-u PWSZ Tarnów pokonali zespół z Łodzi 28:25 (15:11). Faworyci tego spotkania, zespół z Tarnowa nie zawiedli i tym razem swoich kibiców. Goście dorównywali kroku gospodarzom jedynie w pierwszych piętnastu minutach spotkania. Drużyna Ryszarda Tabora skutecznie wykorzystywała pozycje rzutowe i sukcesywnie budowała przewagę. Po pierwszej połowie meczu na tablicy widniał wynik 19:14. Podobnie było w drugiej części meczu. Tarnowianie nie pozwolili gościom na odrobienie strat i pewnie zwyciężyli w pierwszym spotkaniu drugiej rundy pokonując zawodników Anilany Łódź 40:31.

Zespół SPR PWSZ Tarnów po tym spotkaniu zajmuje 2 miejsce w ligowej tabeli z takim samym dorobkiem punktowym – 36 punktów, jak lider tabeli - AZS AWF Biała Podlaska, którego tarnowscy szczypiorniści podejmą we własnej hali 17.02.2018.

SPR PWSZ Tarnów - Politechnika Anilana Łódź 40:31 (19:14)