Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewa Nula Stankiewicz
access_time 2018-02-23 05:33:00
Wokalistka Nula Stankiewicz i gitarzysta oraz aranżer Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości” z piosenkami Agnieszki Osieckiej, który wykonają w Tarnowie. Artystom towarzyszyć będzie czołówka sceny jazzowej: Włodzimierz Nahorny - pianino, Paweł Pańta - kontrabas, Cezary Konrad - perkusja, Mariusz "Fazi" Mielczarek - saksofon, flet. Koncert odbędzie się już w tę niedzielę, 25 lutego 2018 o 19 w kinie Marzenie. Bilety w dniu imprezy kosztują 60 zł - do nabycia tylko w kasie kina.

"Byle nie o miłości" - koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są prezentowane pomiędzy utworami.

Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami –tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).

Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii.

To więcej niż koncert…..

Jesienią 2017 roku ukazała się płyta pod tym samym tytułem, nagrana w składzie, który pojawi się w Tarnowie. Na materiał i zarazem program koncertu składają się teksty Agnieszki Osieckiej do muzyki m.in. Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Kurylewicza, Macieja Małeckiego, Bułata Okudżawy, Katarzyny Gaertner czy Krzysztofa Komedy, które mogą zaskoczyć nawet fanów twórczości Poetki.

Komentarze...