Nieudany rewanż tarnowskich siatkarek
access_time 2017-12-18 14:40:00
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zespół Grupa Azoty PWSZ Tarnów zmierzył się w wyjazdowym spotkaniu z drużyną Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR.

W pierwszej rundzie tarnowianki przed własną publicznością uległy drużynie z Krosna 1:3 (23:25, 24:26, 25:22, 22:25).

W pierwszym secie tarnowiankom udało się wypracować niewielka przewagę i pod koniec tej części meczu prowadziły 21:24. Wydawało się, że wygranie piłki setowej to czysta formalność. Nic bardziej mylnego. Waleczne zawodniczki z Karpat doprowadziły najpierw do remisu i ostatecznie wygrały tego seta 26:24. W drugiej części meczu siatkarki z Krosna dominując na parkiecie wygrały seta 25:16 i prowadziły już 2:0. W tym momencie tarnowianki poderwały się do walki i po bardzo dobrej grze wygrały kolejne sety 15:25 i 20:25 i doprowadziły do remisu w całym spotkaniu 2:2. Pomimo wyrównanej gry w pierwszej części „tie-break’a” tarnowianki musiały uznać wyższość siatkarek z Krosna, które rozstrzygnęły go na swoją korzyść 15:10 i tym samym cały mecz 3:2.