Remisy autsajderów i porażka lidera
access_time 2017-12-07 13:00:00
Przez sześć kolejek na poziomie Ekstraklasy Tarnowskiej Ligi Futsalu Pawłowski Sport drużyny bezkompromisowo rozstrzygały swoje spotkania. W końcu jednak nadszedł moment, kiedy zespoły podzieliły się punktami, a zdarzyło się to dwukrotnie.

Szczególnie ważny wynik był dla drużyn zamykających ligową tabelę, gdyż do tej pory zarówno Biała Gwiazda, jak i Control Process Luxtorpeda nie zdobyły żadnych punktów. Beniaminek przed rozgrywkami był stawiany jako "czarny koń" i te notowania nie były bez pokrycia. Ich gra była co najmniej przyzwoita, ale brakowało szczęścia. W tym meczu po strzale Karola Krupy i dwóch Bartłomieja Frąca wygrywali już 3-1, a do końca pozostało niespełna 3 minuty. Gol Adama Markiewicza z pierwszej połowy to było wówczas za mało, aby wyrwać remis, ale w końcu przełomowa okazała się bramka Michała Sieńczaka.

Akcje w ostatniej minucie przenosiły się z jednej na drugą stronę, ale w końcu popularne "Pysie" po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Niemca doprowadziły do pierwszego w tym sezonie remisu. Powtórka takiego rozstrzygnięcia padła także później, kiedy to Gryf Borzęcin po sprytnie rozegranym rzucie wolnym zdobył prowadzenie. Skutecznym strzałem popisał się Robert Płachno, ale dalszą inicjatywę przejęła Westovia Okna Pawłowski. Po zmianie stron wyrównał po indywidualnej akcji Tomasz Nytko, lecz było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu. Westovia straciła więc dwa punkty i współkierownictwo nad rozgrywkami, a szansę na odskoczenie wykorzystała Sportmossimo.pl Grabówka, która nie bez problemów ograła (B)oca Czemarol. Wystarczy powiedzieć, że Krystian Kozioł i Dominik Witek napsuli sporo krwi faworytowi, a przez chwilę prowadzili już 3-1. Po raz kolejny jednak klasę pokazał aktualnie najlepszy strzelec TLF, Kamil Kużdżał i jego cztery oczka walnie przyczyniły się do zmiany rezultatu. Trzy dołożył jeszcze Dawid Iwaniec, a jedno trafienie było dziełem Dominika Wardzały. Wszystko jednak wskazywało, że Lumaro Elbud przeskoczy wszystkich i wywalczy samodzielne prowadzenie, gdyż w tym dniu do rozegrania mieli dwa spotkania. W pierwszym z nich już po paru minutach oraz golach Adriana Ślęzaka (zdj) i Dawida Sojdy wygrywali 2-0, wystawiając sobie piłkę do pustej bramki.

Nieuzasadniona pewność siebie okazała się jednak zgubna, bo Grupa Azoty PROREM to czołowa drużyna Ekstraklasy. W drugiej połowie to właśnie oni przejęli inicjatywę, a Sebastian Zawrzykraj dwukrotnie zachował się jak profesor po bramką i doprowadził do remisu. Ten wynik nie podobał się Lumaro, bo to oznaczałoby ich pierwszą stratę punktów i szukali okazji do zwycięskiego gola. Czas płynął na ich niekorzyść, a gdy pozostało już kilkanaście sekund do końca, to wówczas w zamieszaniu podbramkowym najlepiej ustawił się Miłosz Mosio i PROREM "rzutem na taśmę" zainkasował komplet punktów. Podrażniony mistrz w zaległym meczu odzyskał stabilizację i wygrywał już 6-0 z Białą Gwiazdą, by ostatecznie ograć ich 11-5. Dawid Sojda, Szymon Adamski, Adrian Ślęzak i Adrian Czyż na zmianę pakowali piłkę do siatki, a odpowiadał im Paweł Leżoń, Piotr Wróbel, Karol Krupa i dwukrotnie Kacper Wąż. Na przełamanie liczył w końcu Topicar Auto Części i po dwóch golach Wojciecha Mąciora wydawało się, że są na dobrej drodze. Pchelkowsky Tar-Sped radzi sobie jednak w tym sezonie znacznie lepiej niż w poprzednich i znów udowodnili, że nie można ich lekceważyć. Krzysztof Stachowiak i Mateusz Orlik odrobili te straty, a później znów wpisali się na listę strzelców popychając swój team do zwycięstwa. Między nimi do siatki rywali zdołał trafić Mateusz Zbrożek i Marcin Jarosz, a Topicar mógł skorzystać z dobrej dyspozycji Mąciora, ale jego kolejne dwa oczka nie dały radości, ani punktów.