Młodzi pływacy Sokoła Mościce na fali
access_time 2017-12-05 08:43:00
W III Rundzie Pływackiej Soboty rozegranej na basenie w Miechowie znów doskonale spisali się pływacy Sokoła Mościce Tarnów, którzy wielokrotnie zajmowali miejsce na podium, bijąc przy tym rekordy życiowe. To nie pierwszy dobry występ młodych zawodników. I z pewnością nie ostatni.

Zawody rozpoczęła od zwycięstwa w bardzo dobrym czasie 4:47,64 sztafeta chłopców 11 letnich na dystansie 4x100 m stylem dowolnym w składzie: Natanael Stawarz, Tymoteusz Jarząb, Filip Korman i Mikołaj Jurkiewicz.

Pierwsze miejsce z nowym rekordem życiowym na dystansie 50m stylem dowolnym wśród 11 latków  w czasie 30,02 zdobył  Tymoteusz Jarząb a jego kolega klubowy Mikołaj Jurkiewicz z czasem 32,61 zajął  w tej konkurencji trzecie miejsce.

Tymoteusz Jarząb z nowym rekordem życiowym i czasem 33,71 zajął jeszcze  drugie miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym.

Bardzo dobrze spisał się również wśród 12-latków Igor Szczerba który poprawiając swoje dotychczasowe rezultaty zdobył z czasem 1:10,80 drugie miejsce na 100m stylem grzbietowym i z czasem 29,79 trzecie miejsce na 50 m stylem dowolnym.

Wszyscy medaliści oraz: Filip Korman, Natalia Biedrzycka i Przemysław Kozioł którzy zajęli miejsca tuż za podium  są podopiecznymi trenerki Anny Jasiak.

W zawodach tych bardzo dobrze spisali się również zawodnicy i zawodniczki trenera Szymona Szwieca: Ania Święs,  Hania Olszak, Igor Sobiechowski, Miłosz Mika, Kacper Skibka i Tomek Maniawski którzy swoimi osiągniętymi wynikami przyczynili się do zdobycia piątego miejsca drużynowo przez UKS Sokół Mościce Tarnów.

W Miechowie wystąpili również najmłodsi 10-letni pływacy trenera Ryszarda Mroza: Ania Hajdo, Oliwia Rogala, Maja Woźny, Ola Kołtoń, Zuzia Augustyńska, Hubert Jasiak i Bartek Bogacz dla których był to pierwszy poważny start  wyjazdowy i możliwość sprawdzenia się z rówieśnikami uprawiającymi pływanie.

W III Rundzie Soboty Pływackiej udział wzięło 220  zawodników z 20 klubów Małopolski.