Kosmiczne warsztaty w „dwudziestce trójce” - Nie tylko edukacja i zabawa
access_time 2017-12-04 08:00:00
Ponad 330 przedszkolaków brało w warsztatach „Lecimy w Kosmos”, jakie dla najmłodszych tarnowian zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 23 im. Jana Pawła II. W warsztatach, które odbyły się w dniach 20-28 listopada, wzięli udział mali amatorzy lotów w Kosmos z siedmiu tarnowskich przedszkoli oraz uczniowie klas I-III z miejscowej szkoły. W sumie warsztatach uczestniczyło ponad czterysta dzieci.

W programie warsztatów znalazły się m.in. warsztaty plastyczne, podczas których maluchy malowały różne dzieci „kosmiczne” odlewy gipsowe. Nie zabrakło też edukacji. Podczas prezentacji multimedialnej „Odkrywanie galaktyki” tarnowskie przedszkolaki poznawały nazwy i charakterystykę planet układu słonecznego. Na zakończenie warsztatów, oprócz samodzielnie wykonanych prac plastycznych przedszkolaki uzyskały certyfikat uczestnika kosmicznych warsztatów.

- Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla przedszkolaków mają charakter cykliczny. Organizujemy je w naszej szkole od ośmiu lat – mówi Tadeusz Ogrodnik, dyrektor szkoły. - Wykorzystując metody aktywizujące, dzieci poznawały już interesujące światy: zwierząt prehistorycznych (warsztaty jurajskie), podwodny (warsztaty morskie), afrykański (warsztaty afrykańskie), a w tym roku podczas warsztatów kosmicznych odkryły się przed nimi także fascynujące tajemnice wszechświata – dodaje.

Jednak celem pedagogów z podstawówki mieszczącej się na tarnowskim osiedlu Legionów jest nie tylko przybliżenie najmłodszym nieznanych. Jak zgodnie podkreślają, celem organizowanych przez nich warsztatów jest zapoznanie przyszłych uczniów ze środowiskiem szkolnym, niwelowanie stresu przed rozpoczęciem nauki w szkole. Uśmiechnięte buzie maluchów wracających do po warsztatach do swoich przedszkoli zdawały się potwierdzać, że im szkoła już nie straszna.

Komentarze...