BIG 3: Wszystko już jasne przed Play Off’s, bardzo zacięte i wyrównane mecze w 5 rundzie
access_time 2017-11-28 14:33:00

Początek meczu to bardzo wyrównana gra obu drużyn co dało remis do przerwy 34:34

W drugiej połowie to koszykarze Wild Ballers z każdą minutą powiększali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już 14 punktów co dawało im awans do półfinałów. Niestety dwaj koszykarze A. Kochanek i M. Kulikowski spadli z boiska po 6 przewinieniu co mocno osłabiło ich drużynę lecz przewaga wyglądała na tyle bezpiecznie że już dotrwają do końca.

W ostatnich dwóch minutach koszykarze Ciasteczek rzucili się do ataku by odrobić część strat co wystarczyło by im do awansu do półfinału. Ostatecznie nie dość że odrobili straty to wyszli na 2 punktowe prowadzenie, które utrzymali do końca zapewniając sobie miejsce w półfinałach i musieli czekać na wynik niedzielnego meczu by poznać rywala w półfinale.

W niedzielnym meczu jako pierwsi na parkiecie pojawili się lider Mpetrol Sharks i Alfa Pride, którzy już stracili szansę na grę o medale więc do tego meczu przystąpili bez obciążenia co pozwoliło im na luźniejszą grę bez presji wyniku. Po młodym zespole Alfy było widać głód wygrywania i bardzo chcieli na koniec pokazać, że gdyby nie problemy kadrowe we wcześniejszych meczach to pewnie by walczyli w półfinałach. Koszykarze Mpetrolu mimo osłabienia w tym meczu wcale nie ułatwiali przeciwnikom gry w tym meczu o czym świadczy wynik remisowy do przerwy 39:39

W drugiej części meczu nie wiele się zmieniło i nadal gra była kosz za kosz i ciężko było obstawić kto wygra, a kto obejdzie się smakiem. Ostatecznie to koszykarze Alfy wygrali ten mecz różnicą 3 punktów i było ich to pierwsze zwycięstwo co pokazało że stać ich na pokonanie nawet lidera co dobrze rokuje przed ewentualną kolejną edycją.

W ostatnim meczu 3 rundy spotkali się Zdrowy Projekt i Hetman Killer’s dla których ten mecz był ważny bo raczej chcieli uniknąć rywalizacji z Rekinami w półfinale a tylko wygrana w tym meczu dawała im bezpieczne 3 miejsce. Początek meczu dobrze rokował dla Kilerów bo odskoczyli na 10 punktów i wydawało się że osłabiony Zdrowy Projekt nie wytrzyma całego meczu na pełnych obrotach. Wynik do przerwy to przewaga kilku punktów dla Killerów głównie za sprawą celnych rzutów J. Maciejewskiego za 3 punkty, lecz po drugiej stronie nie był mu dłużny J. Put który grał na bardzo wysokiej skuteczności a przypomnijmy że Jacek ma już 50 wiosen.

Po przerwie koszykarze Killerów stracili pomysł na grę co skutecznie wykorzystywali przeciwnicy odskakując na bezpieczną przewagę co oddalało przeciwników od 3 miejsca i gry właśnie ze Zdrowym Projektem w półfinale. W końcówce jeszcze próbowali odrobić straty lecz zabrakło czasu i musieli pogodzić się z przegraną co spycha ich na 4 miejsce i grę z Rekinami a Zdrowy Projekt zagra z Ciasteczkami.

Teraz czeka nas przerwa przed fazą Play Off’s a na parkiet wracamy 9 grudnia i wtedy odbędzie się mecz o 5 miejsce a dzień później zagrają drużyny 1 – 4 i 2 – 3 a wygrani awansują do wielkiego finału Big 3 !