Minimalna przegrana w Przemyślu i popis strzelecki Jacka Sulowskiego
access_time 2017-11-16 14:35:00
W środę 15 listopada w ramach Pucharu Polski seniorzy z Tarnowa grali z II ligową drużyną Hensfort z Przemyśla.

Początek meczu był bardzo wyrównany po 5 minutach gry nasz zespół prowadził 14:13, ale od tego momentu nasz drużyna zaczeła grać bardzo nieskutecznie i popełniać przy tym proste straty wskutek czego po 10 minutach gospodarze prowadzili 31:14. Początek drugiej kwarty, podobny do pierwszej skuteczniejsza gra gospodarzy, którzy po 3 minutach powiększają swoją przewagę do 21 punktów ( 39:17 ), od tego momentu, nasz zespół mozolnie zaczął odrabiać straty z pierwszych 10 minut i na przerwę schodził przegrywając 41:53.Trzecia kwarta to dalsza część odrabiania strat przez naszą drużynę między innymi dzięki skutecznej grze Jacka Sulowskiego, który po 30 minutach gry miał na swoim koncie 42 punkty a nasz zespół przegrywał już tylko 5 punktami 68:73. Ostatnie 10 minut to bardzo dużo emocji po niespełna 3 minutach gry nasi zawodnicy zmniejszają swoje straty do gospodarzy do zaledwie 1 pkt. ( 73:74), gra praktycznie trwa kosz za kosz na 4 minuty do końca meczu tracimy do Przemyślan 3 punkty ( 79:82 ). Jednak przez kolejne dwie przegrywamy 11:0, znów następuje zryw naszej drużyny, która odrabia część strat jednak nie wystarczy już czasu na odrobienie całości i nasi seniorzy po ciekawym meczu przegrywają z Niedźwiadkami 97:91.

Jacek Sulowski ustanowił swój rekord strzelecki w tym sezonie zdobywając 50 punktów trafiając 10 razy za 3 punkty przy 15 próbach.

Hensfort Przemyśl - MUKS 1811 Unia Tarnów 97:91 ( 31:14, 22:27, 20:27, 24:23 )
MUKS: Badełek 5, Niemczura 8, Piska 7, Skowron 10, Sulowski 50, Bogusz 6, Zaczkiewicz 5