XVIII Ogólnopolski Festiwal Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka” - eliminacje w Wierzchosławicach
access_time 2017-10-19 06:50:00
Już w najbliższą niedzielę, 22 października w Gminnym Centrum Kultury w Wierzchosławicach odbędą się eliminacje regionalne do Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe piosenki Jana Wojdaka". Celem festiwalu jest promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, a także wyszukiwanie młodych talentów.

Jan Wojdak - to postać znana w środowisku muzycznym - piosenkarz i kompozytor, lider zespołu Wawele, z którym rozpoczął współpracę w 1971 roku. Nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi oraz medalem "Gloria Artis". Jest kawalerem Orderu Uśmiechu za działalność koncertową kierowaną do dzieci (Tęczowe Piosenki).

Przesłuchania eliminacyjne odbędą się 22 października 2017 r. (niedziela) od godziny 10:30. W festiwalu biorą udział soliści oraz grupy wokalne (maksymalnie do 5 osób). Każdy z uczestników przygotowuje dwie piosenki z zestawu proponowanego przez organizatorów, na profesjonalnym podkładzie muzycznym lub z własnym akompaniamentem.

Wszyscy wykonają obowiązkowo po jednym utworze, natomiast na prośbę jury mogą dodatkowo zaprezentować drugi utwór. Najlepsi wokaliści zaprezentują się w Nowohuckim Centrum Kultury podczas koncertu galowego.

Festiwal skierowany jest do osób w różnym wieku – przesłuchania odbywają się w 5 kategoriach wiekowych.

  • Kat. I do 7 lat
  • Kat. II od 8 do 10 lat
  • Kat. III od 11 do 13 lat
  • Kat. IV od 14 do 16 lat
  • Kat. V od 17 do 23 lat
Komentarze...