Mościckie Centrum Medyczne w remoncie jeszcze przez dwa-trzy miesiące
access_time 2017-10-16 06:32:00
Prawdopodobnie na przełomie obecnego i przyszłego roku zakończą się prace modernizacyjne we wnętrzach Mościckiego Centrum Medycznego, rozpoczęte w grudniu 2016 roku. - Cały budynek mocno się zmieni. Będzie wygodniej, przyjemniej i nowocześnie - podkreśla Jan Musiał, prezes MCM.

Prace prowadzone wewnątrz budynku obejmują kompleksowy remont wszystkich pomieszczeń, a ich koszt to ponad cztery miliony złotych.  Pomieszczenia gabinetów specjalistycznych są już gotowe, jest też nowa winda, trwa remont klatek schodowych, a w najbliższych dniach podpisana zostanie umowa z wykonawcą przebudowy pomieszczeń rejestracji.

Ostatnim etapem modernizacji MCM będzie poszerzenie korytarzy, powiększenie i unowocześnienie poczekalni oraz przebudowa poczekalni dla pacjentów przychodni podstawowej opieki zdrowotnej. W najbliższych dniach otwarty zostanie również parking dla pacjentów i pracowników centrum.

W MCM rozpoczęły się również prace termomodernizacyjne, które pozwolą obniżyć koszty zużycia energii o około 50 procent. Budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Do budynku dobudowana zostanie klatka schodowa. W ubiegły piątek prezes MCM podpisał umowę na unijne dofinansowanie do tych prac w wysokości 560 tysięcy złotych. Koszt termomodernizacji, która zakończy się latem przyszłego roku, to 2,9 miliona złotych.

Komentarze...