10 mln zł trafi do Tarnowa
access_time 2017-10-12 06:41:00
Nowo tworzona w Tarnowie Strefa Aktywności Gospodarczej „Piaskówka – Komunalna”, tarnowski teatr i Mościckie Centrum Medyczne to beneficjenci podpisanych dziś w Tarnowie umów na dotacje unijne w łącznej wysokości niemal 10 milionów złotych - informuje tarnowski magistrat.

Najwięcej, blisko 7,5 miliona, trafi do nowo tworzonej w Tarnowie Strefy Aktywności Gospodarczej „Piaskówka – Komunalna”. Umowę w tej sprawie podpisali dziś wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys i prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Prezydent Tarnowa podkreślił, że strefa jest ważna nie tylko dla Tarnowa, ale i dla całego subregionu tarnowskiego. - Zadbaliśmy, by te tereny zostały zakwalifikowane do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki czemu inwestorzy będą mogli liczyć na pakiet ulg – mówił prezydent Roman Ciepiela.

Tarnowski teatr dostał unijne wsparcie w wysokości 1,8 miliona, a Mościckie Centrum Medyczne -  560 tysięcy złotych.

Nowa Strefa Aktywności Gospodarczej będzie liczyć blisko 19 hektarów, z czego niemal 17 zostanie  przeznaczonych pod inwestycje. Projekt o wartości ponad 11,6 miliona złotych, na który Gmina Miasta Tarnowa dostała wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, obejmuje również uzbrojenie terenu i wyposażenie w sieć wodociągową oraz kanalizacyjną i przygotowanie do podłączenia energii elektrycznej, gazu i sieci teletechnicznych.

W strefie wybudowane zostaną również publiczne drogi gminne, wraz ze zjazdami do działek inwestycyjnych, chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem. Nowo powstały układ drogowy zostanie włączony do sieci dróg miejskich Tarnowa. Prace rozpoczną się w styczniu 2018 roku, ich zakończenie planowane jest na rok 2020 i wtedy też do strefy będą mogli wprowadzić się pierwsi inwestorzy.

Strefa  Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” obejmuje obszar o powierzchni 5,95 hektara, natomiast SAG „Komunalna” 12,91 hektara. Obie są położone w dogodnej lokalizacji, w pobliżu zjazdu z autostrady, zostaną kompletnie wyposażone i przygotowane na przyjęcie inwestorów, głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz inwestorów indywidualnych. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć zwolnienie z podatku dochodowego i ulgi od podatku od nieruchomości.

Nowa tarnowska Strefa Aktywności Gospodarczej będzie największą z pięciu nowych, powstających w całej Małopolsce.

Beneficjentami podpisanych dziś w Tarnowie umów są również między innymi Teatr im. L. Solskiego i Mościckie Centrum Medyczne, które dostały unijne wsparcie w wysokości odpowiednio 1,8 miliona oraz 560 tysięcy złotych. Dotacja dla teatru zostanie przeznaczona na gruntowny remont teatralnego zaplecza i utworzenie sali prób dla artystów oraz remont i wyposażenie trzech teatralnych pracowni – stolarskiej, plastycznej i krawieckiej. Całość prac będzie kosztować ponad 6,5 miliona złotych. W Mościckim Centrum Medycznym do końca roku potrwają prace termomodernizacyjne o wartości 4,5 miliona złotych. Pozwolą obniżyć koszty zużycia energii o 53 procent.

Komentarze...